Daj się poznać! Recenzje blogów historycznych w „Histmagu”

opublikowano: 2010-01-24 01:10
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Blogów są w Polsce tysiące, ale tych poświęconych ściśle historii – zaledwie garstka. Ich liczba i popularność powoli rośnie. Na które warto zwrócić uwagę? Jak sprawić by nasz własny blog historyczny zdobył grono Czytelników?
REKLAMA

Z dniem dzisiejszym uruchamiamy w „Histmagu” stały projekt recenzowania blogów historycznych. Miesięcznie będziemy recenzować przynajmniej jeden blog. Wszystkie recenzje będą pojawiać się w katalogu w kategorii „strony internetowe”, a wkrótce także na osobnej stronie w menu.

Dotychczas opublikowaliśmy recenzje i omówienia kilku blogów, w większości na prośbę ich autorów. Zapraszamy kolejnych twórców tego typu stron do kontaktu z nami. Jeśli chcielibyście, by recenzja Waszego blogu przygotowana przez naszą redakcję ukazała się w „Histmagu”, wystarczy napisać w tej sprawie na adres [email protected]">[email protected].">[email protected]. Istotnym jest, by głównym lub jednym z głównych tematów blogu była historia (ew. jedna z nauk pokrewnych – etnologia, archeologia, itd.). Co więcej, blog powinien istnieć i być aktualizowany przynajmniej od kilku miesięcy.

Zapraszamy też do lektury dotąd opublikowanych recenzji i omówień blogów historycznych:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone