Daj się poznać! Recenzje blogów historycznych w „Histmagu”

opublikowano: 2010-01-24, 01:10
wszelkie prawa zastrzeżone
Blogów są w Polsce tysiące, ale tych poświęconych ściśle historii – zaledwie garstka. Ich liczba i popularność powoli rośnie. Na które warto zwrócić uwagę? Jak sprawić by nasz własny blog historyczny zdobył grono Czytelników?
reklama

Z dniem dzisiejszym uruchamiamy w „Histmagu” stały projekt recenzowania blogów historycznych. Miesięcznie będziemy recenzować przynajmniej jeden blog. Wszystkie recenzje będą pojawiać się w katalogu w kategorii „strony internetowe”, a wkrótce także na osobnej stronie w menu.

Dotychczas opublikowaliśmy recenzje i omówienia kilku blogów, w większości na prośbę ich autorów. Zapraszamy kolejnych twórców tego typu stron do kontaktu z nami. Jeśli chcielibyście, by recenzja Waszego blogu przygotowana przez naszą redakcję ukazała się w „Histmagu”, wystarczy napisać w tej sprawie na adres redakcja@histmag.org">redakcja@histmag.org.">redakcja@histmag.org. Istotnym jest, by głównym lub jednym z głównych tematów blogu była historia (ew. jedna z nauk pokrewnych – etnologia, archeologia, itd.). Co więcej, blog powinien istnieć i być aktualizowany przynajmniej od kilku miesięcy.

Zapraszamy też do lektury dotąd opublikowanych recenzji i omówień blogów historycznych:

reklama
Komentarze
2012-04-22 10:21
Gość: Michał Mazur
Polecam blog Horse & Hunting - o polowaniach, koniach i sokolnictwie oraz w ujęciu historyczno-kulturowym - prowadzony przez panią dr hab. Ewę Łukaszyk z UW. Jest on pod adresem http://horseandhunting.blogspot.com/ Mnie osobiście zainspirował do założenia bloga o profilu historyczno-antropologicznym
Odpowiedz
2011-05-30 19:46
Gość: Marek Żak
Mój blog ,,Koniec martyrologii\" odnoszi sie do historii i jej wpływu na nasze życie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
2010-01-29 07:50
Gość: Mi
HERSTORIA!!!!!! Taki blog to rzadkość!
Odpowiedz
2010-01-24 06:42
Gość: korektor2
Trochę nie po polsku to zdanie... : Warunkiem jest, by głównym lub jednym z głównych tematów bloga była historia
Odpowiedz
o autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2025 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone