Autor: Kamil Janicki
Tagi: Internet, Redakcyjne
Opublikowany: 2010-01-24 01:10
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Daj się poznać! Recenzje blogów historycznych w „Histmagu”

Blogów są w Polsce tysiące, ale tych poświęconych ściśle historii – zaledwie garstka. Ich liczba i popularność powoli rośnie. Na które warto zwrócić uwagę? Jak sprawić by nasz własny blog historyczny zdobył grono Czytelników?
REKLAMA

Z dniem dzisiejszym uruchamiamy w „Histmagu” stały projekt recenzowania blogów historycznych. Miesięcznie będziemy recenzować przynajmniej jeden blog. Wszystkie recenzje będą pojawiać się w katalogu w kategorii „strony internetowe”, a wkrótce także na osobnej stronie w menu.

Dotychczas opublikowaliśmy recenzje i omówienia kilku blogów, w większości na prośbę ich autorów. Zapraszamy kolejnych twórców tego typu stron do kontaktu z nami. Jeśli chcielibyście, by recenzja Waszego blogu przygotowana przez naszą redakcję ukazała się w „Histmagu”, wystarczy napisać w tej sprawie na adres [email protected]">[email protected]">[email protected]. Istotnym jest, by głównym lub jednym z głównych tematów blogu była historia (ew. jedna z nauk pokrewnych – etnologia, archeologia, itd.). Co więcej, blog powinien istnieć i być aktualizowany przynajmniej od kilku miesięcy.

Zapraszamy też do lektury dotąd opublikowanych recenzji i omówień blogów historycznych:

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy