Opublikowano
2018-08-16 10:40
Licencja
Wolna licencja

Defilada wojskowa na Święto Wojska Polskiego „od kuchni” [galeria]

Defilada wojskowa w Warszawie z okazji Święta Wojska Polskiego przeszła w tym roku pod hasłem Wielka Defilada Niepodległości. Wzięło w niej udział również wielu rekonstruktorów żołnierzy z różnych epok historycznych. Jak defilada wyglądała z ich perspektywy? Zapraszamy na podróż za kulisy obchodów wraz uczestnikami z Towarzystwa Historycznego „Rok 1920”!


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: Czarny |

Sam pomysł defilady był zły. Brak nowoczesnego sprzętu dostrzegalny. Czołgi niemieckie, karabiny rosyjskie, samoloty amerykańskie. Na szczęście rekonstruktorzy nie zawiedli. Będziemy bronić Polski szabla i konno.Odpowiedz

Gość: Polak |

@ Gość: Czarny
oczywiście, że zły. Dobry był w 2014 r. Teraz wszystko jest złeOdpowiedz
Mateusz Balcerkiewicz

Student historii na Uniwersytecie Warszawskim, lektor w Parafii Bożego Ciała na Kamionku. Hobbystycznie członek grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwo Historyczne Rok 1920 i lider heavymetalowego zespołu Komandos.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org