Disney: Lista grudniowych premierowych filmów i seriali z historią w tle. Zobacz, co warto obejrzeć!

opublikowano: 2023-12-04 16:36
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Lista grudniowych nowości Disney'a w 2023 roku jest urozmaicona. Wśród tych, które zobaczymy na małym ekranie, znajdują się zarówno znane i popularne seriale, jak i zupełne nowości, w tym m.in. „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, oparty na bestsellerowej serii książek autorstwa Ricka Riordana, czy film o przygodach legendarnego archeologa w najnowszej produkcji „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”.
REKLAMA
pixabay.com

Zobacz także:

Program Disney+ w grudniu 2023

  • „PERCY JACKSON I BOGOWIE OLIMPIJSCY

Premiera: 20 grudnia

2 odcinki w dniu premiery

Percy Jackson wyrusza na niebezpieczną misję. Umykając potworom i wywodząc w pole bogów, podróżuje przez całą Amerykę, aby odszukać należący do Zeusa piorun piorunów i zapobiec wojnie totalnej. Po stracie matki Percy trafia do Obozu Herosów - azylu dla młodocianych półbogów. Gdy odkryje, że sam jest półbogiem, będzie musiał się wykazać i skonfrontować z własnym pochodzeniem, a w poszukiwaniu Krainy Umarłych narazi się na niebezpieczeństwo, ścigając wrogów. Misja, w której towarzyszą mu Annabeth i Grover, przybliży Percy’ego do odpowiedzi na nurtujące go pytania: jak ma się odnaleźć w świecie, w którym czuje się obcy, czy jeszcze kiedyś zobaczy się z mamą i czy zdoła poznać swoje przeznaczenie.

  • „INDIANA JONES I ARTEFAKT PRZEZNACZENIA

Premiera: 15 grudnia

Harrison Ford powraca do kultowej roli archeologa, Indiany Jonesa, w wyczekiwanej, ostatniej odsłonie słynnej serii. Wielka, oszałamiająca przygoda w różnych zakątkach świata pełna wyzwań, które wystawią na próbę siłę i wytrwałość głównego bohatera. Indiana Jones (Ford) musi za wszelką cenę chronić starożytny artefakt pozwalający zmienić bieg historii przed ludźmi, którzy chcą wykorzystać mechanizm dla własnych korzyści. Gwiazdorska obsada w składzie Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Toby Jones i Mads Mikkelsen dba o to, aby „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” nieustannie trzymał w napięciu. Ekscytujący finał serii wyreżyserował James Mangold, scenariusz napisali: Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, David Koepp i James Mangold, postaci stworzyli zaś George Lucas i Philip Kaufman.

  • „ŚNIĘTY MIKOŁAJ: SERIAL” – SEZON 2

Serial oryginalny DISNEY+

Premiera: 13 grudnia, wszystkie odcinki

REKLAMA

W bezpośrednim nawiązaniu do sezonu pierwszego rodzina Calvinów wraca z obchodów bożonarodzeniowych, zostawiając wszystkim magiczną śnieżną kulę pod choinką. Podczas gdy magia świąt osiągnęła najwyższy poziom, Scott skupia się na przyszłości i mianuje Cala kolejnym Mikołajem. Ale nie tylko Cal jest częścią dziedzictwa Bieguna Północnego. Carol i Sandra mają do odegrania ważną rolę, gdy Scott przekształca Święta Bożego Narodzenia w pełnoprawną firmę rodzinną. Nieświadomy sytuacji na Biegunie Północnym, Magnus Antas, znany również jako „Zł Mikołaj”, zostaje przypadkowo uwolniony i zbliża się, by pokonać Scotta Calvina.

  • „OBÓZ TEATRALNY

Premiera: 6 grudnia

Zdobywca nagrody Tony, Ben Platt („Dear Evan Hansen”) i Molly Gordon („Booksmart”) występują w komedii „Obóz teatralny” jako Amos i Rebecca-Diane – dwójka przyjaciół, instruktorów na podupadającym obozie teatralnym w stanie Nowy Jork. Kiedy beztroski cyfro-buc Troy (Jimmy Tatro), przybywa by zarządzać obiektem i niechybnie doprowadzić go do ruiny, Amos, Rebecca-Diane i kierownik produkcji Glenn (Noah Galvin) łączą siły z kadrą i uczniami, by wystawić arcydzieło, które uratuje ich ukochane miejsce. „Obóz teatralny” został wyreżyserowany przez Molly Gordon i Nicka Liebermana na podstawie scenariusza Noah Galvina, Molly Gordon, Nicka Liebermana i Bena Platta, opartego na ich filmie krótkometrażowym.

  • „NIEZNOŚNA DZIEWIĄTKA

Premiera: 22 grudnia

Andy lubi płatać figle, ale gdy nie dostaje prezentu od Mikołaja, domyśla się, że trafił na Listę Nicponi. Uważa, że to nie w porządku, więc zbiera nieznośną dziewiątkę, żeby zrobić skomplikowany skok na warsztat Mikołaja na biegunie północnym i odzyskać należne im prezenty.

  • „SZKLANA PUŁAPKA

Cała kolekcja

Nowojorski policjant musi stawić czoła przeciwnościom losu, gdy jego świąteczna wizyta w Kalifornii zostaje przerwana przez atak terrorystów na biurowiec, w którym pracuje jego żona.

  • „KEVIN SAM W DOMU” i „KEVIN SAM W NOWYM JORKU

Kiedy Kevin McCallister zostaje pozostawiony sam sobie, podczas gdy jego rodzina wyjeżdża na świąteczną wycieczkę, musi bronić rodzinnego domu przed dwoma nieudolnymi włamywaczami.

  • „Doktor Who

Doktor Who: Wild Blue Yonder – 2 grudnia

Doktor Who: Chichot – 9 grudnia

Doktor Who: Kościół na Ruby Road – 25 grudnia

Źródło:

www.press.disney.pl

Polecamy e-book Weroniki Kulczewskiej-Rastaszańskiej pt. „Sto lat Nosferatu. Historia wampirów na ekranie”:

Weronika Kulczewska-Rastaszańska
„Sto lat Nosferatu. Historia wampirów na ekranie”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
131
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-60-0
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone