Opublikowano
2019-09-09 16:56
Licencja
Wolna licencja

Eugène Atget – fotograf Paryża, który zachwycał artystów [Galeria]

Eugène Atget (1857-1927) był francuskim fotografem, który na przestrzeni kilku dekad uchwycił różne ciekawe kadry z życia Paryża i okolic – od pełnych przepychu ogrodów Wersalu, po zapomniane podwórka. Jego pracami inspirowali się różni artyści, z Matissem i Picassem na czele, a prawdziwą furorę robił wśród twórców surrealistycznych. Oto stolica Francji w spojrzeniu Atgeta!


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org