Ewolucja amerykańskich czołgów [Video]

opublikowano: 2021-10-28 05:14
wolna licencja
poleć artykuł:
Kiedy Amerykanie zaczęli budować pierwsze czołgi? Jak przebiegała współpraca wojska z firmami motoryzacyjnymi, które miały produkować czołgi na zlecenie armii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w materiale wideo, przedstawiającym animowaną historię ewolucji tychże pojazdów, który opublikowano na kanale YouTube „The Armchair Historian” Zapraszamy do obejrzenia!
REKLAMA

Autor animacji wspomina, że już w okresie międzywojennym rozpoczęła się współpraca wojska z takimi firmami jak Ford Motor Company i Chrysler. Pokłosiem tego było wiele projektów czołgów, jednakże nie wszystkie koncepcje zostały zrealizowane. Przykładem może być M2 Medium Tank, czyli amerykański czołg średni z okresu przed II wojną światową. Jego projekt stworzono w 1938 roku w zakładach Rock Island Arsenal, a w 1940 roku czołg zmodyfikowano. Co ciekawe, szykowano się do wprowadzenia tego modelu do masowej produkcji, a zająć się tym miały zakłady Chryslera w Detroit. Zawarto kontrakt na 1000 czołgów, lecz finalnie zamówienie anulowano. Wyprodukowano jedynie 126 egzemplarzy, które służyły do celów szkoleniowych.

Z kolei przykładem niezrealizowanego projektu jest Chrysler TV-8. To amerykański czołg średni, ktory przeznaczony był do działań podczas wojny atomowej. Jego koncepcja rozwijana była w latach 1950-1956. Jednakże poprzestano jedynie na planach.

Zobaczcie materiał!

Zobacz także:

Polecamy e-book Tomasza Leszkowicza „Ludowe Wojsko Polskie w cieniu zimnej wojny”

Tomasz Leszkowicz
„Ludowe Wojsko Polskie w cieniu zimnej wojny”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
181
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-47-1 ebook/978-83-65156-57-0 audiobook

Książkę można też kupić jako audiobook, w cenie 14,90 zł. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone