Autorzy: Mat. pras. , Michał Świgoń
Tagi: Wydarzenia, Rekonstruktorzy, Naukowcy, Lubelszczyzna
Opublikowany: 2019-08-09 17:30
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Festiwal Historii bez Liku – Bogowie Wojny w Lublinie

Jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich odbędzie się w dniach 18-20 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Weźmie w nim udział około 500 historyków. Kongresowi towarzyszyć będzie Festiwal Historii bez Liku w dniach 18-22 września. Wydarzenia objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Bogowie Wojny

W największym spektaklu rekonstrukcji historycznych w Polsce „Bogowie Wojny” weźmie udział ponad 200 aktorów. Już 20 września na stadionie Arena Lublin będzie można zobaczyć widowisko z udziałem najlepszych rekonstruktorów z całej Europy.

Widowisko jest częścią Festiwalu Historii bez Liku, który odbędzie się w dniach 18-22 września w Lublinie. „Bogowie Wojny” to opowieść o korzeniach współczesnej Europy. Widzowie na własne oczy zobaczą, jak wykuwała się historia naszego świata. W czasie spektaklu zobaczymy spektakularne walki rodem z antyku i średniowiecza, które zostaną odtworzone przez najlepszych europejskich rekonstruktorów.

W programie: 1. Zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie oblężenie przez Rzymian germańskiej osady. 2. Pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk. 3. XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów.

Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo. Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł. Ceny biletów na spektakl zaczynają się już od 20 zł.

Festiwal Historii bez Liku – inne wydarzenia:

W ramach Festiwalu Historii bez Liku odbędą się także Targi Książki i Prasy Historycznej. Fani historii oraz literatury spotkają się w dniach 18-20 września w Centrum Spotkania Kultur. Pojawi się również literatura piękna, obyczajowa, faktu, fantastyka oraz kryminał, literatura o tematyce religijnej, a także książki dla dzieci. Warto odnotować, że wydarzenie jest całkowicie darmowe! Pełna lista wystawców znajduje się tutaj.

Jednak to nie wszystko. „Prawdziwych” Greków, Kartagińczyków, legionistów z Legio XXI Rapax, bojowych Gotów oraz starożytnych rzemieślników będzie można spotkać w specjalnie zaaranżowanej wiosce historycznej, która stanie na Błoniach przy Arenie Lublin. W ramach Festiwalu zobaczymy także antyczną perfumerię oraz rzymskie ubiory. Wydarzenie to również okazja do posmakowania greckich przysmaków z czasów Arystotelesa czy Platona. Wejście do wioski historycznej będzie całkowicie darmowe.

Festiwal Historii bez Liku to również Żywa Lekcja Historii dla uczniów szkół z Lublina i województwa Lubelskiego. Najmłodsi zostaną oprowadzeni po wiosce przez antycznego wojownika i w każdym z namiotów wezmą udział w warsztatach m.in. z przygotowania perfum czy zbrojenia dla rzymskiego legionisty.

Równocześnie w dniach 18-20 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się Jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Organizatorami Festiwalu Historii bez Liku oraz XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich są Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Grupa MTP.

Więcej informacji o Żywej Lekcji Historii:

https://historiibezliku.pl/bilety/

Bilety na widowisko „Bogowie Wojny”:

https://tobilet.pl/events/spektakl-rekonstrukcji-historycznych/

Więcej informacji o Festiwalu Historii bez Liku:

www.historiibezliku.pl

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy