Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek
Tagi: Newsy, Historia współczesna
Opublikowany: 2021-01-10 19:51
Licencja: wolna licencja

Informacje związane z UFO zostaną odtajnione

UFO, czyli niezidentyfikowany obiekt latający, podobnie jak Strefa 51 od dekad budzą ciekawość i stały się przedmiotem wielu teorii spiskowych. Istnienie pierwszego z nich jest równie często kwestionowane, jak potwierdzane. Okazuje się, że już niebawem dokumenty dotyczące UFO mają zostać odtajnione.
REKLAMA

UFO zaobserwowane nad miastem Passoria (New Jersey) w 1952 roku. Fotografia pochodzi z materiałów CIA (domena publiczna)

Jak informują amerykańskie media, do liczącej ponad 5,5 tysięcy stron ustawy o pomocy związanej z koronawirusem, dołączono prośbę do Pentagonu o poinformowanie Kongresu o wszystkim, co wie

na temat niezidentyfikowanych obiektach latających. Ten w ciągu 180 dni powinien odtajnić informacje na temat UFO. Doprecyzujmy, że zapis o konieczności ujawnienia frapujących treści i podania ich do publicznej wiadomości ujęto w ustawie budżetowej USA na rok 2021. W tegorocznym budżecie USA zagwarantowano fundusze na badania nad UFO.

Raport musi być jawny, lecz może zawierać niejawne załączniki. Powinien uwzględnić szczegółowe analizy i dane zebrane przez Office of Naval Intelligence, Unidentified Aerial Phenomena Task Force i FBI. Podkreśla się, że celem ujawnienia wszelkich informacji o UFO jest troska o bezpieczeństwo narodowe i konieczność rozpoczęcia szczegółowych badań nad niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

Przypomnijmy też, że Strefa 51, oficjalnie funkcjonująca jako Air Force Flight Test Center, czyli amerykańska baza wojskowa, choć pojawia się w wielu filmach i innych tekstach kultury, aż do 2001 roku uchodziła za nieistniejącą. We wspomnianym roku prezydent George Bush wskazał, że przy jeziorze Groom znajdują się tereny operacyjne. Oficjalnie istnienie strefy potwierdziło CIA w 2013 roku. Powstała w 1951 roku, a została stworzona dla Centralnej Agencji Wywiadowczej USA (CIA). To tam testowano samoloty wojskowe, m.in. SR-71 Blackbird, B-2 Spirit oraz F-117 Nighthawk czy B-1 Lancer.

Źródła:

www.wiadomosci.radiozet.pl, www.edition.cnn.com, www.independent.co.uk

POLECAMY

Polecamy e-book Anny Wójciuk – „Jedz, pij i popuszczaj pasa. Staropolskie obyczaje i rozrywki”

Anna Wójciuk
Jedz, pij i popuszczaj pasa. Staropolskie obyczaje i rozrywki
9,90 zł
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 115
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-41-9

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy