Autor: Redakcja
Tagi: Redakcyjne
Opublikowany: 2011-09-28 22:10
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Jak dołączyć do grona publicystów?

Chcesz przygotować na potrzeby redakcji Histmag.org felieton, wywiad lub reportaż?
REKLAMA

Każdorazowo, przed rozpoczęciem pracy nad tekstem prosimy o kontakt z Magdą Mikrut-Majeranek: [email protected], odpowiedzialną za dział publicystyczny, aby ustalić szczegóły dotyczące przygotowywanego tekstu. Nasza redaktorka będzie służyła radą i pomocą, tak, by gotowy materiał spełniał wymagania redakcji portalu.

Pamiętaj:

  • Za teksty publicystyczne uważamy felietony, reportaże, fotoreportaże, wywiady i relacje z imprez związanych z charakterem portalu.
  • Histmag.org jest portalem historycznym i zajmujemy się głównie historią: tematami, które do przeszłości nawiązują i zawierają kontekst historyczny. W kręgu naszych zainteresowań są teksty dotyczące miejsca historii w życiu społecznym, kulturze, polityce lub poświęcone dydaktyce, metodologii historii, historiozofii, tradycji i obyczajom mającym zakorzenienie w przeszłości itp.
  • Tekst publicystyczny powinien mieścić się w granicach od 2 tys. do 10 tys. znaków (bez spacji)
  • Nadesłany tekst powinien zawierać tytuł, lead (wprowadzenie do tekstu) oraz tekst właściwy.
  • Teksty publicystyczne z założenia są subiektywnym spojrzeniem autora na otaczającą go rzeczywistość. Treści zamieszczanych w felietonach nie można utożsamiać ze stanowiskiem redakcji. Tym niemniej, redakcja portalu historycznego Histmag.org nie publikuje tekstów, które w jakikolwiek sposób mogą propagować czyny zabronione lub być sprzeczne z prawem
  • Chęć przeprowadzenia wywiadu należy każdorazowo konsultować z osobą odpowiedzialną za Dział Publicystyki. Prosimy wówczas o przesłanie informacji, z kim miałby zostać przeprowadzony wywiad, dlaczego warto z daną osobą porozmawiać, jaki ma być temat rozmowy, oraz proponowane pytania.
REKLAMA
Śledź nas!
O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy