Jak dołączyć do grona publicystów?

opublikowano: 2011-09-28 22:10
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Chcesz przygotować na potrzeby redakcji Histmag.org felieton, wywiad lub reportaż?
REKLAMA

Każdorazowo, przed rozpoczęciem pracy nad tekstem prosimy o kontakt z Magdą Mikrut-Majeranek: [email protected], odpowiedzialną za dział publicystyczny, aby ustalić szczegóły dotyczące przygotowywanego tekstu. Nasza redaktorka będzie służyła radą i pomocą, tak, by gotowy materiał spełniał wymagania redakcji portalu.

Pamiętaj:

  • Za teksty publicystyczne uważamy felietony, reportaże, fotoreportaże, wywiady i relacje z imprez związanych z charakterem portalu.
  • Histmag.org jest portalem historycznym i zajmujemy się głównie historią: tematami, które do przeszłości nawiązują i zawierają kontekst historyczny. W kręgu naszych zainteresowań są teksty dotyczące miejsca historii w życiu społecznym, kulturze, polityce lub poświęcone dydaktyce, metodologii historii, historiozofii, tradycji i obyczajom mającym zakorzenienie w przeszłości itp.
  • Tekst publicystyczny powinien mieścić się w granicach od 2 tys. do 10 tys. znaków (bez spacji)
  • Nadesłany tekst powinien zawierać tytuł, lead (wprowadzenie do tekstu) oraz tekst właściwy.
  • Teksty publicystyczne z założenia są subiektywnym spojrzeniem autora na otaczającą go rzeczywistość. Treści zamieszczanych w felietonach nie można utożsamiać ze stanowiskiem redakcji. Tym niemniej, redakcja portalu historycznego Histmag.org nie publikuje tekstów, które w jakikolwiek sposób mogą propagować czyny zabronione lub być sprzeczne z prawem
  • Chęć przeprowadzenia wywiadu należy każdorazowo konsultować z osobą odpowiedzialną za Dział Publicystyki. Prosimy wówczas o przesłanie informacji, z kim miałby zostać przeprowadzony wywiad, dlaczego warto z daną osobą porozmawiać, jaki ma być temat rozmowy, oraz proponowane pytania.
REKLAMA
O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone