Jak fizyką bawili się nasi dziadkowie

opublikowano: 2017-03-24 15:54
wolna licencja
poleć artykuł:
Dawno, dawno temu, kiedy nie było telewizji i radia, a świat był czarno-biały, trzeba było sobie inaczej organizować czas podczas różnego rodzaju imprez.
REKLAMA

Pomocna w tym była książeczka Rozrywki Naukowe. Fizyka i Chemia bez przyrządów G. Tissandiera, z której żądni rozrywki mieszczanie mogli nauczyć się sztuczek wprowadzających w zdumienie nawet najbardziej obojętnych gości.

Idea była prosta – przedstawić w sposób przystępny i prosty różne zasady fizyki i zrobić z nich rozrywkę dla gości albo dzieci, bo przecież niejedna z „magicznych” sztuczek mogła zadziwić latorośle. Wszystkie sztuczki przyporządkowano do konkretnych działów takich jak: ciśnienie, ciężar, akustyka, złudzenia optyczne czy doświadczenia z chemii dla rozrywki. Oto kilka przykładów takich pomysłów:

Polecamy e-book Pawła Rzewuskiego „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”:

Paweł Rzewuski
„Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
109
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-6-0

Książkę można też kupić jako audiobook, w tej samej cenie. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Rzewuski
Absolwent filozofii i historii Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant na Wydziale Filozofii i Socjologii UW. Publikował w „Uważam Rze Historia”, „Newsweek Historia”, „Pamięć.pl”, „Rzeczpospolitej”, „Teologii Politycznej co Miesiąc”, „Filozofuj”, „Do Rzeczy” oraz „Plus Minus”. Tajny współpracownik kwartalnika „F. Lux” i portalu Rebelya.pl. Wielki fan twórczości Bacha oraz wielbiciel Jacka Kaczmarskiego i Iron Maiden.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone