Jak uczyć historii poprzez sztukę? Ruszył nabór do nowatorskiego projektu dla licealistów i nauczycieli

opublikowano: 2019-04-18 09:31
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Już po raz siódmy nauczyciele i uczniowie z Polski oraz pozostałych krajów Unii Europejskiej mogą zgłaszać się do niekonwencjonalnego programu łączącego wizyty w miejscach pamięci z lekcjami historii oraz działaniami artystycznymi. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia.
REKLAMA

Tegoroczna edycja Sound in the Silence – międzynarodowego projektu organizowanego przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność oraz stowarzyszenie MOTTE – odbędzie się na początku października na terenie byłego bunkra okrętów podwodnych Valentin w Bremen w Niemczech.

Celem interdyscyplinarnego projektu Sound in the Silence jest zachęcenie europejskich licealistów do pogłębionej refleksji nad trudnymi aspektami historii XX wieku poprzez sięgnięcie po środki artystyczne. Każda edycja odbywa się w innym miejscu.

W tym roku uczestnicy poznają historię byłego niemieckiego nazistowskiego bunkra i fabryki okrętów podwodnych Valentin, ze specjalnym naciskiem położonym na kwestię pracy przymusowej. Korzystając ze swoich przemyśleń i emocji, licealiści we współpracy z profesjonalnymi artystami przygotują spektakl opierający się na ruchu, dźwięku, śpiewie i słowie, który następnie zaprezentują na terenie bunkra.

Zobaczcie krótki film dokumentujący ubiegłoroczną edycję projektu:

Będzie to już 7. edycja wydarzenia!

Będzie to 7. edycja Sound in the Silence; organizatorzy szukają trzech 8-osobowych grup

(1 nauczyciel, 7 uczniów) z różnych krajów UE. Zainteresowani nauczyciele mogą aplikować poprzez wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie: https://enrs.eu/sound-in-the-silence-2019. Termin rekrutacji upływa 30 kwietnia.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone