Jak uczynić Dzień Kobiet niezapomnianym? – debata na temat rewolucji lutowej 1917 roku

opublikowano: 2017-02-26 14:39
wolna licencja
poleć artykuł:
Czy warto chodzić na seanse spirytystyczne? Co robić kiedy nie ma co jeść? Jak uniknąć wysłania na front? Jak wiele w życiu może zależeć od naszych wrogów? Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na debatę w ramach projektu „Bliżej historii”. Debata pod patronatem naszego portalu!
REKLAMA

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godz. 20:00 w Sali 1.2 w Collegium Iuridicum II, przy ul. Lipowej 4. Debata w związku ze zbliżającą się setną rocznicą rewolucji lutowej w Rosji.

W 1917 roku świat miał doświadczyć rewolucji, która zdefiniowała całe stulecie. Jednak zanim to nastąpiło, doszło do jeszcze jednego wydarzenia, bez którego „czerwony październik” prawdopodobnie nigdy by się nie wydarzył. Zaledwie pół roku wcześniej doszło do prodemokratycznego przewrotu na terenie Imperium Rosyjskiego, który miał uratować kraj przed klęską, zreformować i uczynić go podobnym do państw Zachodu. Czy ten eksperyment miał jednak szansę powodzenia?

Ten burzliwy okres w historii świata przybliżą:

  • Prof. Tadeusz Rutkowski – absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Towarzystwa Miłośników Historii i Towarzystwa Historiograficznego. Specjalizuje się w okresie historii XX wieku.
  • Dr Piotr Głuszkowski - ekspert w dziedzinie historii Rosji oraz ZSRR. Znawca literatury rosyjskiej. Wicedyrektor Instytutu Rusycystyki. Doktorat uzyskał na Wydziale Historyczno-Archiwistycznym Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego.

Wstęp wolny.

Kontakt do organizatora: Mateusz Wróblewski - [email protected]

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone