Opublikowano
2018-12-06 10:23
Licencja
Wolna licencja

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Gdańsk

W wielu miastach Polski tuż przed świętami organizuje się Jarmark Bożonarodzeniowy. Gdańsk również ma swoją imprezę tego typu! W tym miejscu znajdziecie najważniejsze informacje o terminach trwania jarmarku, jego miejscu oraz przygotowanych atrakcjach!


Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Gdańsk: kiedy?

  • Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z Jarmarkiem Rzemiosła i Rękodzieła trwa w dniach 1-23 grudnia. Food Court (strefa gastronomiczna) otwarta jest w okresie 01.12-13.01.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Gdańsk: gdzie?

  • Gdański Jarmark odbywa się w Śródmieściu: w Forum Gdańsk (Targ Sienny 7), w Wielkiej Zbrojowni (przy ul. Tkackiej) oraz przy Targu Węglowym.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Gdańsk: atrakcje

  • Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła to świetna okazja, by zakupić unikalne przedmioty i ozdoby. Stoiska rzemieślników i artystów będzie można znaleźć od okolic Bramy Wyżynnej aż po Złotą Bramę.
  • Strefa gastronomiczna to gorące napoje i przysmaki z różnych zakątków świata. Na miejscu, prócz specjałów polskich, będzie można także skosztować m.in. kuchni węgierskiej, amerykańskiej, chińskiej, greckiej, belgijskiej czy hiszpańskiej.
  • Liczne atrakcje przygotowano dla najmłodszych i nieco starszych uczestników. Skorzystać będzie można m.in. z Karuzeli Gdańskiej, obejrzeć specjalne świąteczne iluminacje, spotkać się pod jemiołą czy przy świetlistej „karecie”, gdzie można zrobić z bliskimi zdjęcia. W dniach 6-8 grudnia Forum Gdańsk odwiedzi też Mikołaj prosto z Laponii!
  • W soboty i niedziele dla w Wielkiej Zbrojowni trwać będą warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, oczywiście prowadzone w świątecznym klimacie.

Boże Narodzenie - historia i świąteczne tradycje

Święta Bożego Narodzenia obchodzone są od setek lat. Przez ten czas narodziły się rozmaite świąteczne tradycje. Jak kiedyś wyglądały obchody Bożego Narodzenia, wigilijne potrawy, świąteczne życzenia, choinka i prezenty czy bożonarodzeniowa szopka? Czy polskie świąteczne zwyczaje różnią się od zagranicznych? I w końcu jaki jest w ogóle sens tych świąt? Tu znajdziesz odpowiedź na te i wiele innych pytań.Czytaj dalej...
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org