Opublikowano
2018-12-06 11:20
Licencja
Wolna licencja

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Katowice

W wielu miastach Polski tuż przed świętami organizuje się Jarmark Bożonarodzeniowy. Katowice również mają swoje imprezy tego typu! W tym miejscu znajdziecie najważniejsze informacje o terminach trwania jarmarków, ich miejscach oraz przygotowanych atrakcjach!


Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Katowice: kiedy?

  • „Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy” trwa w dniach 23 listopada – 23 grudnia. Stoiska czynne są w godz. 10:00-20:00.
  • „Jarmark na Nikiszu” odbędzie się w dniach 7-9 grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Katowice: gdzie?

  • Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się tradycyjnie w samym sercu miasta, przy tutejszym Rynku.
  • „Jarmark na Nikiszu” odbędzie się oczywiście w dzielnicy Nikiszowiec, przy pl. Wyzwolenia i w najbliższej okolicy.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Katowice: atrakcje

  • Impreza organizowana w centrum Katowic to doskonała okazja do zakupu rękodzieła, ozdób bożonarodzeniowych, wyrobów szklanych i drewnianych, ceramiki, a także ubrań wykonanych z wełny. Każdy chętny będzie miał okazję skosztować przysmaków polskich, słowackich, węgierskich, litewskich czy holenderskich. Ponadto na terenie wydarzenia dostępne będzie lodowisko, karuzela i mini-pociąg elektryczny dla najmłodszych.
  • Na Nikiszowcu zakupić będzie można m.in. ręcznie wykonywane ozdoby oraz ręcznie malowaną porcelanę. Na stoiskach znajdą się także wyroby krawieckie, ceramiczne czy ozdoby witrażowe. Swoje prace zaprezentuje także Grupa Janowska. Uczestnicy będą mogli posilić się m.in. potrawami kuchni śląskiej, pierogami, potrawami z grilla, nalewkami i słodyczami różnego rodzaju. W programie także liczne koncerty, wystąpią m.in. Gospel Sound, ProWOKALni i Krzikopa.

Boże Narodzenie - historia i świąteczne tradycje

Święta Bożego Narodzenia obchodzone są od setek lat. Przez ten czas narodziły się rozmaite świąteczne tradycje. Jak kiedyś wyglądały obchody Bożego Narodzenia, wigilijne potrawy, świąteczne życzenia, choinka i prezenty czy bożonarodzeniowa szopka? Czy polskie świąteczne zwyczaje różnią się od zagranicznych? I w końcu jaki jest w ogóle sens tych świąt? Tu znajdziesz odpowiedź na te i wiele innych pytań.Czytaj dalej...

Histmag potrzebuje Twojej pomocy! Wesprzyj naszą działalność już dziś!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org