Opublikowano
2018-12-04 17:52
Licencja
Wolna licencja

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Łódź

W wielu miastach Polski tuż przed świętami organizuje się Jarmark Bożonarodzeniowy. Łódź również ma swoją imprezę tego typu! W tym miejscu znajdziecie najważniejsze informacje o terminach trwania jarmarku, jego miejscu oraz przygotowanych atrakcjach!


Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Łódź: kiedy?

  • „Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej” trwa od 1 do 23 grudnia. Stoiska będą czynne w godz. 10:00-20:00 (stoiska gastronomiczne do 22:00).

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Łódź: gdzie?

  • Jarmark znajdziemy oczywiście na ul. Piotrkowskiej, a także na pasażu Schillera.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Łódź: atrakcje

  • Impreza jest okazją do zakupienia tradycyjnych wyrobów rękodzielniczych i świątecznych – ozdób, stroików, obrusów, świec itp.
  • Na terenie Jarmarku chętni skosztują potraw tradycyjnych – staropolskiego bigosu, pierogów czy zup podawanych w chlebie, a także dań z grilla, i różnego rodzaju słodkości. Nie zabraknie gorącej czekolady i grzanego wina.
  • W „bajkowej wiosce” Jarmarku zostaną umieszczone: Domek św. Mikołaja, Piernikowa Chata, Zakątek pod Jemiołą, Szopka Bożonarodzeniowa, tor do snowtubingu oraz specjalny świąteczny mapping.
  • W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną Mikołajki dla najmłodszych (oczywiście 6 grudnia), Parada Motomikołajów (8 grudnia), a także liczne występy artystyczne i Świąteczna Akademia Sztuk Pięknych.

Boże Narodzenie - historia i świąteczne tradycje

Święta Bożego Narodzenia obchodzone są od setek lat. Przez ten czas narodziły się rozmaite świąteczne tradycje. Jak kiedyś wyglądały obchody Bożego Narodzenia, wigilijne potrawy, świąteczne życzenia, choinka i prezenty czy bożonarodzeniowa szopka? Czy polskie świąteczne zwyczaje różnią się od zagranicznych? I w końcu jaki jest w ogóle sens tych świąt? Tu znajdziesz odpowiedź na te i wiele innych pytań.Czytaj dalej...

Histmag jest darmowy. Prowadzenie go wiąże się jednak z kosztami. Pomóż nam je pokryć, ofiarowując drobne wsparcie! Każda złotówka ma dla nas znaczenie.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org