Opublikowano
2018-12-04 18:00
Licencja
Wolna licencja

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Poznań

W wielu miastach Polski tuż przed świętami organizuje się Jarmark Bożonarodzeniowy. Poznań również ma swoją imprezę tego typu! W tym miejscu znajdziecie najważniejsze informacje o terminach trwania jarmarku, jego miejscu oraz przygotowanych atrakcjach!


Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Poznań: kiedy?

  • „Betlejem Poznańskie” trwa w dniach 17.11-21.12 w godz. 11:00-21:00 (Plac Wolności) i 01.12-21.12 w godz. 11:00-19:00 (Stary Rynek). Przy ul. Paderewskiego stoiska będą czynne między 17.11 a 06.01.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Poznań: gdzie?

  • Większość atrakcji znajduje się na Starym Rynku, na Placu Wolności można znaleźć diabelski młyn, żłóbek oraz strefę dziecięcą wyposażoną w karuzele. Łącznikiem między tymi miejscami jest ul. Paderewskiego – przy niej można z kolei odwiedzić część stoisk.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 – Poznań: atrakcje

  • Poznański jarmark to nie tylko liczne stoiska handlowe, ale także wydarzenia towarzyszące. Na najmłodszych czekają liczne zabawy, warsztaty i animacje, a 6 grudnia centrum Poznania odwiedzi oczywiście św. Mikołaj! Dla odbiorców w każdym wieku dedykowane są natomiast występy artystyczne oraz koncerty.
  • 8 grudnia rozpoczyna się Poznań Ice Festival – to świetna okazja by przyjrzeć się, jak powstają rzeźby tworzone z użyciem lodu.
  • Jedną z atrakcji będzie przejazd Betlejemska Bimbą – specjalnie przystrojonym tramwajem świątecznym.
  • 16 grudnia o godz. 17:15 przy Starym Rynku zorganizowane zostanie wydarzenie „Betlejemskie Światło Pokoju”.

Boże Narodzenie - historia i świąteczne tradycje

Święta Bożego Narodzenia obchodzone są od setek lat. Przez ten czas narodziły się rozmaite świąteczne tradycje. Jak kiedyś wyglądały obchody Bożego Narodzenia, wigilijne potrawy, świąteczne życzenia, choinka i prezenty czy bożonarodzeniowa szopka? Czy polskie świąteczne zwyczaje różnią się od zagranicznych? I w końcu jaki jest w ogóle sens tych świąt? Tu znajdziesz odpowiedź na te i wiele innych pytań.Czytaj dalej...

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!


Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://histmag.org/sklep
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org