Kamil Kartasiński w radiu RDC zdradził jak w archiwach szukać informacji o swoich przodkach

opublikowano: 2019-11-05 17:36
wolna licencja
poleć artykuł:
2 listopada na antenie radia RDC można było usłyszeć audycję „Odszukaj dziadka w…”, czyli gdzie szukać informacji o przodkach, w której wziął udział Kamil Kartasiński, współpracownik Histmaga, doktorant Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
REKLAMA

Zobacz też: Odszukaj dziadka w..., czyli gdzie i jak szukać informacji o naszych przodkach. Rozmowa z Kamilem Kartasińskim

Kamil Kartasiński (fot. z archiwum prywatnego)

Przyczynkiem do dyskusji była najnowsza książka Kamila Kartasińskiego pt. „Odszukaj dziadka w…”. Na radiowej antenie przybliżył słuchaczom kwestie poszukiwania informacji o przodkach służących w różnych formacjach wojskowych w archiwach i innych źródłach historycznych. Zachęcał też do rekonstruowania rodzinnych historii.

Do napisania tej książki zachęciły mnie liczne spotkania z czytelnikami i przede wszystkim to, że każdy z nich pytał się: gdzie mogę odnaleźć mojego dziadka. Korzystając z mojego doświadczenia, zbierając dokumenty, wzmianki, jak również relacje postanowiłem napisać taki poradnik, w którym każdy, w bardzo prosty sposób, może odnaleźć informacje o służbie wojskowej swoich przodków - mówił Kamil Kartasiński.

Podcastu możecie posłuchać TUTAJ !

Polecamy e-book Kamila Kartasińskiego pt. „Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy”:

Kamil Kartasiński
„Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
75
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-10-5
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone