Konkurs: „Rocznik: Zagłada Żydów. Studia i Materiały”

opublikowano: 2010-12-16, 20:19
wolna licencja
Nasz dzisiejszy konkurs poświęcamy niezwykle trudnej i ważnej problematyce – historii Żydów w czasie II wojny światowej. Naszą nagrodą są trzy egzemplarze rocznika: „Zagłada Żydów. Studia i Materiały”, wydawanego przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN.
reklama

Regulamin konkursu

Aby wziąć udział w naszym konkursie, należy w terminie do 29 grudnia 2010 r. włącznie prawidłowo odpowiedzieć na poniższe pytanie.

W prowadzonym Pamiętniku Janusz Korczak spisywał swoje gettowe obserwacje i doświadczenia. Ostatni zapis umieścił w nim niemal tuż przed wypędzeniem wraz ze swoimi wychowankami z Domu Sierot na Umschlagplatz i wywiezieniem do Treblinki. Zapiski zostały następnie przekazane na 'aryjską stronę' a ich depozytariuszem stał się Igor Newerly. Ostatni wpis datowany jest na:

  • a) 22 lipca 1942 r.
  • b) 19 kwietnia 1943 r.
  • c) 4 sierpnia 1942 r.
  • d) 1 września 1944 r.

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania uczestnika (przesłane dane wykorzystamy jedynie w wypadku wygranej w konkursie – przekażemy je wtedy sponsorowi, by mógł przesłać nagrody, a same imiona i nazwiska zwycięzców opublikujemy), należy przesłać na adres mailowy: [email protected]">[email protected]">[email protected] - w tytule maila prosimy wpisać: „Rocznik: Zagłada Żydów. Studia i Materiały”.

Wśród wszystkich uczestników, którzy nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozdzielimy zgodnie z regulaminem:

_|

|

Więcej informacji o nagrodach można znaleźć na stronach wydawcy. Zapraszamy!

Polecamy również nasze pozostałe konkursy.

reklama
Komentarze
o autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone