Opublikowano
2008-04-18 18:58
Licencja
Wolna licencja

Konkurs dla Czytelników!

„Histmag” is for fun! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy mały konkurs historyczny - w sam raz na deszczowy weekend. Dla najlepszych uczestników mamy nagrody książkowe!


Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania: (uwaga, co najmniej jedno z nich jest podchwytliwe! :) )

1. Gdzie i w jakim kontekście pojawiła się po raz pierwszy nazwa "Polska", nie zapisana w języku łacińskim?

2. Jaką biblijną scenę przedstawia ta ilustracja?

Odpowiedzi, podpisane imieniem i nazwiskiem ich autora lub autorki, prosimy nadsyłać na adres mailowy: m.swigon@histmag.org do wtorku, 22 kwietnia. Wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na nasze pytania, rozlosujemy nagrody w postaci dwóch interesujących książek historycznych:

- Ksenofont, „Cyrus Wielki. Sztuka zwyciężania. Nauki i porady króla królów-władcy Persów.”;

- Christopher Summerville, „Polska kampania Napoleona”.

Wyniki konkursu ogłosimy w najbliższy czwartek. Powodzenia!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: mac ap |

Chyba znam odpowiedź na drugie pytanie, ale nie na pierwsze. Szukam chętnego na mały joint-venture z bardzo ograniczoną odpowiedzialnością ;)Odpowiedz
Michał Świgoń

Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami oraz z Czytelnikami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org