Opublikowano
2007-06-27 16:08
Licencja
Wolna licencja

Konkurs historyczny - dzień 1

Pierwszy dzień konkursu, pierwsze emocje. Osoba, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na nasze pytania, otrzyma nagrodę. Dziś jest nią książka Iwana Jakuszyna „Czerwony kawalerzysta”.


A oto pytania:

1. Która z wielkich XIX-wiecznych europejskich bitew lądowych zakończyła się z powodu gwałtownej burzy?

2. Jak nazywał się przywódca Związku Radzieckiego, który chciał zrobić z ZSRR „potęgę kukurydzianą”?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: histmag@histmag.org. Odpowiedź podpiszcie swoim imieniem i nazwiskiem. W temacie maila umieśćcie wyraz: konkurs

Więcej informacji o konkursie: https://histmag.org/?id=1229

Aktualizacja: 16:58 - nadeszła prawidłowa odpowiedź!
-----------------------------------------------------------------------
Laureatem dzisiejszej edycji jest: Damian Jakowczyk

Prawidłowa odpowiedź:
1. Bitwa pod Solferino (1859)
2. Nikita Chruszczow

Kolejne pytania - już jutro. :]

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Michał Świgoń

Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami oraz z Czytelnikami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza). Ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org