Konkurs na najlepsze artykuły lipca rozstrzygnięty!

opublikowano: 2010-08-11, 14:17
wolna licencja
W lipcu ponownie ruszyło głosowanie Rady Merytorycznej „Histmaga” na najlepsze naukowe i popularnonaukowe artykuły historyczne, opublikowane w naszym serwisie. Oto zwycięzcy!
reklama

W konkursie biorą udział teksty naukowe, popularnonaukowe oraz recenzje, które zdaniem członków Rady są szczególnie warte uwagi i niosą ze sobą bogatą, wartościową merytorycznie i interesującą treść. Trzy najlepsze publikacje w danym miesiącu zostają wyróżnione, a ich autorzy nagrodzeni.

Oto najlepsze zdaniem Rady teksty, które w lipcu ukazały się na łamach HM:

i

„Bitwa pod Grunwaldem, 15 lipca 1410 roku”, autor: Krzysztof Latocha.

Co najbardziej spodobało się członkom Rady w wyróżnionych tekstach?

W przypadku artykułu poświęconego islamskiemu rozumieniu czasu i historii wskazywano najczęściej na interdyscyplinarność oraz zainteresowanie tekstami przybliżającymi Europejczykom rozumienie świata przez inne kultury.

Opis bitwy grunwaldzkiej chwalono przede wszystkim za zwięzłość opisu i umiejętne rozłożenie akcentów, na dzięki czemu tekst jest bardzo przystępny, nie tracąc nic na wartości merytorycznej.

Natomiast w artykule poświęconym historii apartheidu najbardziej doceniliśmy, poza lekkim piórem autora, odważne postawienie tezy i spójnie przeprowadzoną argumentację. Warto było również poznać oblicze kraju, który gościł w tym roku piłkarski mundial i wiele wysiłku włożył w tworzenie swojego medialnego wizerunku.

W sprawie nagród - niespodzianek skontaktujemy się z autorami tekstów osobiście. Gratulujemy i liczymy na kolejne, przynajmniej równie interesujące teksty Autorów!

reklama
Komentarze
o autorze
Bartłomiej Czajka
Absolwent filozofii (licencjat w ramach MISH UJ, magisterium na Uniwersytecie w Barcelonie), naukowo zajmuje się logiką i filozofią języka. Interesuje się historią starożytną i średniowieczną, szczególnie światem greckim w okresie klasycznym i hellenistycznym oraz językami klasycznymi. Z Histmagiem współpracuje od 2003 r. Członek Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile. W wolnych chwilach chętnie grywa w szachy i brydża.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone