Kraj, który padł ofiarą własnego bogactwa. Historia upadku Wenezueli [Video]

opublikowano: 2023-12-08, 07:23
wszelkie prawa zastrzeżone
Jeszcze dziesięć lat temu mieszkańcy Wenezueli zarabiali po dwa tysiące dolarów miesięcznie i wiedli w miarę spokojne życie. Dziś żywią się odpadkami. Chociaż kraj ten ma jedne z największych zasobów ropy na świecie, od blisko dekady nękany jest korupcją, inflacją i rosnącą przemocą. Dlaczego tak się stało? O tym dowiecie się z materiału opublikowanego na kanale ciekawehistorie!
reklama
Protesty w Caracas, luty 2014 rok

Wenezuela nazywana jest przez wielu najsmutniejszym krajem świata – i zapewne jest w tym ziarno prawdy. Trudno bowiem inaczej określić państwo, które leżąc na złożach ropy, znalazło się na krawędzi upadku i w ciągu praktycznie dekady stało się jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. 

W Wenezueli nie ma pieniędzy ani perspektyw – jest za to korupcja, inflacja, przestępczość i niemoc władz, niepotrafiących rozwiązać najbardziej palących problemów. To dlatego ci, którzy mają taką możliwość i mogą sobie na to pozwolić, próbują uciekać przed reżimem, nierzadko narażając swoje życie. Inni próbują się przy nim utrzymać, walcząc codziennie z  brakiem wody, jedzenia czy prądu.

Co doprowadziło do upadku Wenezueli? Dlaczego jeden z najbogatszych krajów świata stał się krajem, w którym panuje głód? O tym dowiecie się z materiału opublikowanego na kanale ciekawehistorie!

Video dostępne poniżej:

Zobacz też:

Polecamy e-book Mateusza Rutkowskiego pt. „Wojna o młodych. Kościół i komuniści w walce o religię w szkołach średnich 1945–1961”:

Mateusz Rutkowski
„Wojna o młodych. Kościół i komuniści w walce o religię w szkołach średnich 1945–1961”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
80
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-61-7
reklama
Komentarze
o autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone