Kraj, który padł ofiarą własnego bogactwa. Historia upadku Wenezueli [Video]

opublikowano: 2023-12-08 07:23
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Jeszcze dziesięć lat temu mieszkańcy Wenezueli zarabiali po dwa tysiące dolarów miesięcznie i wiedli w miarę spokojne życie. Dziś żywią się odpadkami. Chociaż kraj ten ma jedne z największych zasobów ropy na świecie, od blisko dekady nękany jest korupcją, inflacją i rosnącą przemocą. Dlaczego tak się stało? O tym dowiecie się z materiału opublikowanego na kanale ciekawehistorie!
REKLAMA
Protesty w Caracas, luty 2014 rok

Wenezuela nazywana jest przez wielu najsmutniejszym krajem świata – i zapewne jest w tym ziarno prawdy. Trudno bowiem inaczej określić państwo, które leżąc na złożach ropy, znalazło się na krawędzi upadku i w ciągu praktycznie dekady stało się jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. 

W Wenezueli nie ma pieniędzy ani perspektyw – jest za to korupcja, inflacja, przestępczość i niemoc władz, niepotrafiących rozwiązać najbardziej palących problemów. To dlatego ci, którzy mają taką możliwość i mogą sobie na to pozwolić, próbują uciekać przed reżimem, nierzadko narażając swoje życie. Inni próbują się przy nim utrzymać, walcząc codziennie z  brakiem wody, jedzenia czy prądu.

Co doprowadziło do upadku Wenezueli? Dlaczego jeden z najbogatszych krajów świata stał się krajem, w którym panuje głód? O tym dowiecie się z materiału opublikowanego na kanale ciekawehistorie!

Video dostępne poniżej:

Zobacz też:

Polecamy e-book Mateusza Rutkowskiego pt. „Wojna o młodych. Kościół i komuniści w walce o religię w szkołach średnich 1945–1961”:

Mateusz Rutkowski
„Wojna o młodych. Kościół i komuniści w walce o religię w szkołach średnich 1945–1961”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
80
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-61-7
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone