Kreml, historia, polityka - zobacz nowy odcinek programu „Polihistor”!

Do jakich celów Kreml wykorzystuje historię? Po co Putinowi mit „Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”? Czy w polityce historycznej Kremla jest miejsce na Stalina? - między innymi o takich kwestiach usłyszycie w nowym odcinku „Polihistora” na kanale Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

„Polihistor” to nowy cykl na kanale YT Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. W drugim odcinku historyk Bartek Gajos rozmawia z dr Marią Domańską, analityczką Ośrodka Studiów Wschodnich. „Wielka Wojna Ojczyźniana i zwycięstwo 1945 roku to mit założycielski putinizmu" opowiada ekspertka, przyznając też „To nie jest tak, że Kreml jakoś wprost chwali Stalina. To jest bardziej w ten sposób przedstawiane, że to postać niejednoznaczna, że co prawda tak, były represje, ale jednak to silny wódz, dzięki któremu kraj wygrał wojnę”. W rozmowie poruszone zostały też m.in. problemy wiedzy historycznej Rosjan, Holokaustu w polityce historycznej Kremla czy różnic pokoleniowych w Rosji. Cały materiał możecie zobaczyć tutaj:

Materiał został zrealizowany w ramach dodatku tematycznego do Histmag.org: „Historia, ale jaka? O Rosji analitycznie, a nie mistycznie”, zrealizowanego we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Sonda!
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy