Luwr ponownie otwarty

opublikowano: 2020-07-07 20:39
wolna licencja
poleć artykuł:
Luwr, czyli jedno z najciekawszych i największych światowych muzeów po koronawirusowym lockdownie ponownie otworzyło swoje podwoje przed miłośnikami historii. Zwiedzać można też plac Carrousel i ogrody Tuileries.
REKLAMA
Widok na Luwr od strony zachodniej (fot. Benh LIEU SONG, opublikowano na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0).

Kilkumiesięczna przerwa w funkcjonowaniu paryskiego muzeum wygenerowała straty wynoszące niemal 40 milionów euro, bowiem okazuje się, że Luwr rocznie odwiedzana ponad 10 mln turystów. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że to pierwsze tak długie zamknięcie muzeum od czasu II wojny światowej.

Ponowne otwarcie wymagało długich przygotowań. Zwiedzanie jest już możliwe, ale obowiązuje reżim sanitarny. Dodatkowo ograniczono także liczbę zwiedzających. Wszystkie osoby przebywające w gmachu mają obowiązek zakrywania nosa i ust. Ogólnodostępny jest też płyn do dezynfekcji i zaleca się częste mycie rąk. Z kolei bilety można rezerwować online TU.

Szatnie są zamknięte do odwołania. Obowiązuje też nowa trasa zwiedzania.

Otwarte są następujące pokoje : kolekcje antyków z Bliskiego Wschodu, Egiptu, Grecji i Rzymu, wprowadzenie do sztuki islamu, rzeźby włoskie i północnoeuropejskie, włoskie, hiszpańskie i Angielski, duże formaty dziewiętnastowiecznego malarstwa francuskiego, Galerie d'Apollon, apartamenty Napoleona III, dzieła sztuki z okresu średniowiecza i okresu Ludwika XIV oraz rzeźby francuskiej od XVII do XIX wieku.

Zamknięte pokoje : zbiory rzeźby francuskiej z okresu średniowiecza i renesansu, dzieła sztuki z okresu renesansu, z XVIII i XIX wieku, pawilon sesji, niższy poziom sztuki islamskiej oraz obrazy Regiony francuskie i północnoeuropejskie skrzydła Richelieu.

Źródła:

www.louvre.fr, www.polskieradio24.pl

Polecamy e-book Mateusza Balcerkiewicza – „Wojna Jasia. Polski żołnierz w walce z bolszewikami”

Mateusz Balcerkiewicz
„Wojna Jasia. Polski żołnierz w walce z bolszewikami”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
99
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-34-1
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone