Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek
Tagi: Newsy, Francja, Muzea i instytucje kultury
Opublikowany: 2020-07-07 21:39
Licencja: wolna licencja

Luwr ponownie otwarty

Luwr, czyli jedno z najciekawszych i największych światowych muzeów po koronawirusowym lockdownie ponownie otworzyło swoje podwoje przed miłośnikami historii. Zwiedzać można też plac Carrousel i ogrody Tuileries.

Widok na Luwr od strony zachodniej (fot. Benh LIEU SONG, opublikowano na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0).

Kilkumiesięczna przerwa w funkcjonowaniu paryskiego muzeum wygenerowała straty wynoszące niemal 40 milionów euro, bowiem okazuje się, że Luwr rocznie odwiedzana ponad 10 mln turystów. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że to pierwsze tak długie zamknięcie muzeum od czasu II wojny światowej.

Ponowne otwarcie wymagało długich przygotowań. Zwiedzanie jest już możliwe, ale obowiązuje reżim sanitarny. Dodatkowo ograniczono także liczbę zwiedzających. Wszystkie osoby przebywające w gmachu mają obowiązek zakrywania nosa i ust. Ogólnodostępny jest też płyn do dezynfekcji i zaleca się częste mycie rąk. Z kolei bilety można rezerwować online TU .

Szatnie są zamknięte do odwołania. Obowiązuje też nowa trasa zwiedzania.

Otwarte są następujące pokoje: kolekcje antyków z Bliskiego Wschodu, Egiptu, Grecji i Rzymu, wprowadzenie do sztuki islamu, rzeźby włoskie i północnoeuropejskie, włoskie, hiszpańskie i Angielski, duże formaty dziewiętnastowiecznego malarstwa francuskiego, Galerie d'Apollon, apartamenty Napoleona III, dzieła sztuki z okresu średniowiecza i okresu Ludwika XIV oraz rzeźby francuskiej od XVII do XIX wieku.

Zamknięte pokoje: zbiory rzeźby francuskiej z okresu średniowiecza i renesansu, dzieła sztuki z okresu renesansu, z XVIII i XIX wieku, pawilon sesji, niższy poziom sztuki islamskiej oraz obrazy Regiony francuskie i północnoeuropejskie skrzydła Richelieu.

Źródła:

www.louvre.fr, www.polskieradio24.pl

Polecamy e-book Mateusza Balcerkiewicza – „Wojna Jasia. Polski żołnierz w walce z bolszewikami”

Mateusz Balcerkiewicz
„Wojna Jasia. Polski żołnierz w walce z bolszewikami”
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 99
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-34-1

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Redaktor naczelna Histmag.org. Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy