Marines w boju. Amerykanie w wojnie na Pacyfiku [Galeria]

opublikowano: 2023-09-28 17:03
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Wojna na Pacyfiku była jedną z kluczowych kampanii II wojny światowej, a zarazem jednym z największych konfliktów zbrojnych o charakterze morskim w historii. Główny ciężar walk spoczął w niej na siłach morskich Japonii i USA, z czego w tym ostatnim niezwykle ważną rolę odegrał Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych – powszechnie znani marines. Niedawno na platformie Vodylla ukazały się „Amerykańskie kroniki wojenne” prezentujące unikalne, niepublikowane dotąd obrazy ich walk na Oceanie Spokojnym – i nie tylko. Poniżej prezentujemy najciekawsze zdjęcia.
REKLAMA

Materiał powstał dzięki współpracy reklamowej z serwisem Vodylla.

Zainteresował Cię ten materiał? Więcej unikalnych kadrów dokumentujących historię marines znajdziesz w „Amerykańskich kronikach wojennych” dostępnych na serwisie Vodylla!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Natalia Pochroń
Absolwentka bezpieczeństwa narodowego oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Rekonstruktorka, miłośniczka książek. Zainteresowana historią Polski, szczególnie okresem wielkich wojen światowych i dwudziestolecia międzywojennego, jak również geopolityką i stosunkami międzynarodowymi.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone