Monumentalna Wojna Ojczyźniana [galeria]

opublikowano: 2013-05-09 19:03
wolna licencja
poleć artykuł:
Z powodu różnic w strefach czasowych i celowego odróżnienia się od Zachodu, w Związku Radzieckim rocznicę zakończenia II wojny światowej obchodzono 9 maja. Dzień Zwycięstwa był jednym z ważniejszych świąt w komunistycznym kalendarzu, symbolizującym wysiłek i sukces Kraju Rad oraz jednoczącym wszystkie narody podporządkowane Moskwie. Pomniki upamiętniające Armię Czerwoną stanęły nie tylko w całym ZSRR, ale także tam, gdzie dotarły oddziały Stalina.
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone