Muzeum Historii Krakowa zaprasza na kolejny bieg w ramach wydarzenia „Pamiętaj z Nami”! [AKTUALIZACJA: impreza odwołana]

opublikowano: 2020-03-03, 06:59
wszelkie prawa zastrzeżone
W imieniu Muzeum Historii Krakowa zapraszamy na VIII bieg w ramach akcji „Pamiętaj z Nami”! Bieg jest jednym z kilkunastu punktów dwudniowego wydarzenia, na które składają się wykłady, warsztaty, spacery edukacyjne oraz widowisko artystyczne. Start biegu już 4 kwietnia! (Adnotacja z 12 marca: Wydarzenie zostało odwołane!)
reklama

Adnotacja z 12 marca: Wydarzenie zostało odwołane

Zapraszamy do zapisów na już ósmy bieg w ramach akcji Pamiętaj z nami - Historia, Pamięć, Ofiarność ! Tradycyjnie odbędzie się kwesta wraz z Polską Akcją Humanitarną. Będzie też można oddawać krew w mobilnej stacja krwiodawstwa usytuowanej na Placu Bohaterów Getta. Wydarzenie ma na celu popularyzację historii Krakowa i jego mieszkańców w latach 1939–1945. Szczegółowy program akcji pojawi się już niebawem.

W tym roku bieg ponownie rusza z ul. Pomorskiej, gdzie pod numerem 2 mieści się jeden z oddziałów Muzeum Krakowa wchodzący w skład Trasy Pamięci. Znak do startu da olimpijczyk, wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata Grzegorz Sudoł!

Zapisów na bieg można dokonać na tej stronie internetowej.

Trasa biegu:

Ulica Pomorska - ul. Łobzowska – Skałka Bulwar Kurlandzki – kładka im. Ojca Bernatka – ul. Nadwiślańska – ul. Krakusa – ul. Piwna – Plac Bohaterów Getta (meta – pod nr 18 mieści się oddział muzeum poświęcony Sprawiedliwemu wśród Narodów Świata - Tadeuszowi Pankiewiczowi i prowadzonej przez niego w czasie istnienia getta aptece pod Orłem).

Opłaty startowe:

  • do 10 marca: 40 zł;
  • w biurze zawodów w przeddzień i w dniu biegu: 60 zł

Pamiętaj z Nami to święto oddziałów Trasy Pamięci Krakowa, którą tworzą:

  • Fabryka Emalia Oskara Schindlera,
  • Apteka pod Orłem,
  • Ulica Pomorska,
  • Miejsce Pamięci KL Plaszow.

Regulamin biegu dostępny jest pod tym adresem.

Czekamy na Was!

reklama
Komentarze
o autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone