Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Historia społeczna, Historia gospodarki
Opublikowany: 2021-04-01 07:47
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

NBP organizuje konkurs na najlepszą pracę magisterską z historii społeczno-gospodarczej

Narodowy Bank Polski, realizując misję krzewienia wiedzy ekonomicznej, od wielu lat organizuje konkursy dla absolwentów polskich uczelni podejmujących w swoich pracach tematykę makroekonomii i finansów. Do tych konkursów w roku 2021 dołączy kolejny: o Nagrodę Centrum Pieniądza NBP za najlepszą pracę magisterską z historii społeczno-gospodarczej.

Celem konkursu o Nagrodę Centrum Pieniądza NBP za najlepszą pracę magisterską z historii społeczno-gospodarczej, jest zainteresowanie studentów kierunków humanistycznych i ekonomicznych pozornie mniej atrakcyjną dziedziną, za jaką nadal uchodzi historia gospodarcza.

W Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, które jest placówką edukacyjno-wystawienniczą, wyjaśniamy zarówno podstawowe, jak i skomplikowane procesy gospodarcze – również w ujęciu historycznym, posiłkując się m.in. zbiorami numizmatów, od pierwszych obiegowych monet z VII wieku przed naszą erą do współczesnych, elektronicznych. Centrum Pieniądza NBP jest miejscem, gdzie historia polityczna tworzy tło, na którym można ukazać zjawiska społeczne i gospodarcze oraz rozwój myśli ekonomicznej. Wbrew obiegowym opiniom historia gospodarcza jest dziedziną interdyscyplinarną, która korzysta z instrumentów wypracowanych przez nauki społeczne, statystykę, a także czerpie z historii idei i kultury oraz geografii historycznej. W taki właśnie – interdyscyplinarny – sposób została zbudowana ekspozycja w Centrum Pieniądza NBP.

Pierwsza edycja konkursu o Nagrodę Centrum Pieniądza NBP odbędzie się w piątą rocznicę otwarcia tej placówki. Liczymy na to, że Nagroda Centrum Pieniądza skłoni studentów do podejmowania poszukiwań, do analiz życia gospodarczego i społecznego w ujęciu historycznym. Czekamy na prace, które będą prezentować różne spojrzenia na zjawiska i procesy gospodarcze oraz przemiany społeczne. Prace będą oceniane przez Kapitułę, której przewodniczy prof. Wojciech Roszkowski. Informacja o nagrodzonych pracach zostanie podana do publicznej wiadomości w IV kwartale 2021 r.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i formularz zgłoszenia na stronie: https://www.cpnbp.pl/konkurs

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy