Newsletter z 13 października

opublikowano: 2011-10-14, 08:55
wolna licencja
Co ciekawego wydarzyło się w „Histmag.org”? Subiektywne podsumowanie minionych dni przedstawia Michał Świgoń. Jeśli chcesz otrzymywać cotygodniowe maile od naszej redakcji, zapisz się do newslettera podając swój adres mailowy.
reklama

Newsletter z 13 października

W minionym tygodniu, poza X Turniejem Historycznym i Historią Zebraną, wystartowały dwa konkursy:

Zapraszamy do uczestnictwa. Rozstrzygnęliśmy również 3 nasze konkursy z ostatnich tygodni – wśród nich ten rocznicowy, z nagrodą w postaci 10 kg książek. :)

Z kolei o konkursie dla młodych naukowców, na najlepszą pracę naukową obejmującą tematykę związaną z historią „Solidarności" i opozycji demokratycznej w Polsce w latach 1970 - 1990, rozmawiamy z Przemysławem Ruchlewskim z ECS. Główna nagroda to 5 tys. zł.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku prowadzi ogólnopolską zbiórkę pamiątek, związanych z tym wielkim konfliktem, pod hasłem „Wspomnienia więcej niż guzik warte”. O celach akcji, a także o miejscu tej instytucji w środowisku naukowym Wybrzeża rozmawiamy z zastępcą dyrektora Muzeum, prof. Piotrem M. Majewskim.

Wystartował kolejny plebiscyt na fejsbukowym profilu naszego portalu – tym razem wybieramy najlepszy polski film historyczny. Polecam Waszej uwadze również recenzję filmu: Bitwa Warszawska 1920.

Z polecanych artykułów i informacji:

Życzę miłej lektury!

reklama
Komentarze
o autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu. Nauczyciel akademicki - prowadzi zajęcia z popularyzacji historii w internecie dla studentów historii UW.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2025 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone