„Niezwyciężeni. Czas próby” - nowa animacja IPNu

opublikowano: 2019-07-03 19:57
wolna licencja
poleć artykuł:
„Niezwyciężeni. Czas próby” to nowy patriotyczny film animowany opublikowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Produkcja przedstawia historię Polski w dwudziestoleciu międzywojennym.
REKLAMA
(fot. FB IPN)

Najnowsza animacja IPNu, której premiera miała miejsce 28 czerwca, to prequel filmu stworzonego w 2017 roku. Twórcą produkcji jest studio Tengent. „Niezwyciężeni. Czas próby” opowiada o budowie II Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1918–1939. Pokazuje zmagania Polaków w obronie niepodległości w okresie międzywojennym. Twórcy filmu starali się pokazać, że Polska przed wybuchem II wojny światowej była prężnie rozwijającym się państwem gotowym stawić czoła największym wyzwaniom historii.

Jak wyjaśnia Rafał Pękała, autor scenariusza i koordynator projektu z Instytutu Pamięci Narodowej, realizatorzy chcieli pokazać złożoność i dynamikę okresu 1918–1939. Zgodnie z założeniami animacja ta ma pokazać wysiłek całego pokolenia pracującego dla Niepodległej.

Film powstawał sześć miesięcy i realizowany był przez 50-osobowy zespół grafików kierowanych przez Juranda Szelę z Juice. Jego premiera odbyła się w stulecie podpisania Traktatu Wersalskiego, kończącego pierwszą wojnę światową.

Zobaczcie wideo!

Co ciekawe, jeden z bohaterów animacji do złudzenia przypomina premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródła:

www.ipn.gov.pl, www.facebook.com/ipngovpl

Polecamy e-book Pawła Rzewuskiego „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”:

Paweł Rzewuski
„Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
109
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-6-0

Książkę można też kupić jako audiobook, w tej samej cenie. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone