Opublikowano
2018-01-02 11:38
Licencja
Wolna licencja

Noc Muzeów 2018 – Kielce: program, lista muzeów

Zbliża się Noc Muzeów 2018! W tym miejscu znajdziesz program, listę muzeów i najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia w Kielcach. Artykuł będzie uzupełniany na bieżąco.


Noc Muzeów 2019 – Kielce: program, lista muzeów

Zbliża się Noc Muzeów 2019! Kielce także szykują się do tej imprezy. W tym miejscu znajdziesz program, listę muzeów i najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia. Artykuł będzie uzupełniany na bieżąco.Czytaj dalej...

Noc Muzeów 2018 Kielce program lista muzeów

Podstawowe informacje i główne atrakcje

Noc Muzeów 2018 odbędzie się w sobotę, 19 maja. Muzeum Narodowe w Kielcach zaprosi do zwiedzania swoich oddziałów, m.in. dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego i Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

W Geoparku Kielce – Centrum Geoedukacji oprócz wystawy stałej i Galerii Ziemi będzie można zobaczyć seans w kinie 5D, a także odwiedzić wirtualną jaskinię – Chelosiową Jamę. W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego będzie można zwiedzić interaktywną wystawę pt. „Energia”, która obfitować będzie w wyzwania wymagające użycia nie tylko szarych komórek, ale również siły mięśni. Instytut Pamięci Narodowej zorganizuje m.in. zwiedzanie schronu, archiwum głównego oraz pracowni reprograficznej.

Kieleckie instytucje zapraszają również do wzięcia udziału w grze Muzeaika „Gdzie lub co się znajduje, dziś nas ten temat interesuje”. Karty potrzebne do udziału w zabawie będą do odebrania w poszczególny placówkach (oznaczonych pogrubionym fontem na liście poniżej). Można je będzie również pobrać ze stron muzeów od godz. 19:00 19 maja.

Noc Muzeów jest z zasady wydarzeniem bezpłatnym, choć w niektórych przypadkach może być konieczna symboliczna opłata (np. 1 zł) lub wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Transport na Noc Muzeów 2018 – Kielce

W związku z tegoroczną edycją Nocy Muzeów zostaną wprowadzone pewne zmiany w komunikacji miejskiej:

 • kursowanie autobusów linii 0Z i 0W zostanie wydłużone do północy
 • do obsługi linii nocnych N1 oraz N2 skierowane zostaną autobusy przegubowe

Rozkłady jazdy dostępne są pod tym linkiem.

Noc Muzeów 2018 - Kielce: lista muzeów, placówek, instytucji

 • Biuro Wystaw Artystycznych
 • Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego
 • Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji
 • Instytut Dizajnu
 • Instytut Pamięci Narodowej – oddział Kielce
 • Muzeum Historii Kielc
 • Muzeum Laurensa Hammonda
 • Muzeum Narodowe w Kielcach
 • Muzeum Wsi Kieleckiej
 • Muzeum Zabawek i Zabawy
 • Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

Chcesz, by znalazła się tutaj informacja o propozycjach Twojej placówki na Noc Muzeów? Skontaktuj się w tej sprawie z Michałem Świgoniem z działu promocji i reklamy Histmag.org!

Noc Muzeów 2018 – data, program, atrakcje, lista muzeów

Noc Muzeów 2018 w poszczególnych miastach całej Polski. Jaka jest data konkretnych wydarzeń? Jaki program i atrakcje przygotowano? Które z muzeów i instytucji kultury biorą udział w wydarzeniu? Wszystkiego dowiesz się w naszym portalu!Czytaj dalej...

Polecamy e-book Kamila Kartasińskiego pt. „Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy”:

Autor: Kamil Kartasiński
Tytuł: „Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy”

Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]

ISBN: 978-83-65156-10-5

Stron: 75

Formaty: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)

7,9 zł

(e-book)
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org