Nowy katalog autorów w „Histmag.org”

opublikowano: 2008-07-22 20:16
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Zgodnie z zapowiedzią, już wkrótce wprowadzimy pierwszą z ważnych zmian technicznych, dzięki którym ułatwimy i usprawnimy korzystanie z naszego wortalu.
REKLAMA

Nasz dział techniczny kończy właśnie prace nad nowym katalogiem autorów. Każda osoba, która publikowała artykuły w „Histmagu”, będzie miała „swoją” stronę w naszym serwisie.

Na każdej z nich znajdzie się notka biograficzna, lista artykułów napisanych przez danego autora i jego dane kontaktowe. Dodatkowo skrócona notka biograficzna zostanie umieszczona pod każdym z tekstów danego autora, a kliknięcie na jego nazwisko przy tytule tekstu, przeniesie użytkownika na wspomnianą wyżej stronę.

Przygotowaliśmy już niemal gotowy katalog autorów z ostatniego roku. Uzupełniając go kierowaliśmy się życiorysami dołączonymi do większości nadsyłanych nam tekstów oraz informacjami zawartymi w waszych mailach. Zwykle są to bardzo lakoniczne notki np.

„Student IV roku historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zainteresowany historią religii i historią najnowszą.”

Chcielibyśmy, aby notki biograficzne pozwalały lepiej poznać autorów, a także na swój sposób określały ich kompetencje, wiedzę i zainteresowania. Dlatego zapraszamy wszystkich autorów, którzy publikowali swoje teksty w „Histmagu”, do przesłania nam kilku zdań na swój temat. Interesują nas przede wszystkim: wykształcenie, zawód, doświadczenie naukowe, zainteresowania, dotychczasowe publikacje.

Do notki może zostać dołączony (wedle uznania danego autora):

  • adres e-mail (pozwalający skontaktować się z autorem za pośrednictwem naszego serwisu. Sam adres nie będzie prezentowany na stronie, dla zabezpieczenia przed spamem. W przyszłości na ten adres automatycznie będą przesyłane powiadomienia o nowych komentarzach pod tekstami danego autora).
  • adres strony www (np. bloga, strony prywatnej)
  • numer gg/jabbera

Katalog postaramy się uruchomić już wkrótce. Liczymy na waszą pomoc. Maile z notkami biograficznymi prosimy przesyłać na adres [email protected]">[email protected].">[email protected].

Przykłady

Dla przykładu prezentujemy poniżej notki biograficzne naszych dwóch stałych współpracowników:

Anna Maria Kotarba

Skończyła archeologię śródziemnomorską na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie nadal studiuje religioznawstwo. Studiowała również na Uniwersytecie Warszawskim i National and Kapodistrian University of Athens. Zainteresowania zawodowe to archeologia podwodna, starożytna żegluga i kontakty handlowe i międzykulturowe w kręgu cywilizacji bliskowschodnich i śródziemnomorskich. Uczestniczka wielu polskich i zagranicznych misji wykopaliskowych. Jej główną pasją są podróże. Rozważa kupno helikoptera, który będzie ją transportował z lotniska na lotnisko. Niestety fundusze ograniczają jej możliwości do posiadania roweru. Zapalona narciarka i nurek. Mieszka tu i tam. Z reguły w Krakowie, ale też w Londynie i Paryżu. – Obecnie pracuje dla Museum of London. Współpracę z Histmagiem rozpoczęła w 2007 roku.

Ryszard Struck

Urodził się 6 X 1962 roku w Jastarni na Półwyspie Helskim. Uzyskał wykształcenie średnie, później jeszcze ukończył Technikum Radiowo-Telewizyjne. Początkowo wykształcenie elektroniczne wzięło w nim górę nad zainteresowaniami historycznymi, jednak po paru latach to elektronika musiała ustąpić przed historią. Dotychczasowy jego dorobek książkowy obejmuje: „Bedeker jastarnicki”, „Półwysep Helski od A do Z”, „Jastarnia – od rybołówstwa do turystyki” oraz „Legendy rybackie” i zbiór anegdot „Jastarnia się śmieje”. Równolegle z działalnością literacką realizuje się jako radny Jastarni, od kilku lat zaś pełni funkcję prezesa w założonym przez siebie Stowarzyszeniu Przyjaciół Jastarni.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone