„Ofensywa jesienna”, czyli nowe działy stałe w „Histmag.org”

opublikowano: 2010-10-01, 21:45
wszelkie prawa zastrzeżone
Wakacyjne lato 2010 już za nami, więc czas zakasać rękawy i ruszać do roboty. W „Histmagu” już od przyszłego tygodnia rusza wielka ofensywa jesienna, a w jej ramach nowe działy, wiele ciekawych tekstów i masa niespodzianek!
reklama

Od 9 lat „Histmag” działa w sieci. Dojrzewają jego redaktorzy, dojrzewa i portal, który ewoluuje z każdym rokiem. Nie będzie inaczej i tej jesieni. Tegoroczny „Histmag” to więcej publicystyki, więcej ciekawostek i jeszcze więcej historii. A to wszystko już od przyszłego tygodnia. Redakcja portalu przygotowała dla Was szereg nowych stałych działów, do których – mamy nadzieję – będziecie chętnie wracać.

W każdy wtorek miesiąca czekać na Was będą cykle historyczne, a w nich dzieje opowiedziane w sposób prosty, łatwy i przyjemny. W pierwszy wtorek miesiąca Michael Morys-Twarowski zaprosi Was do znanego już przeglądu nowości w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej. Pozycja ta zainteresuje zapewne zarówno naukowców jak i zwykłych fascynatów historii żądnych spotkania ze źródłem historycznym, które dzięki bibliotekom cyfrowym każdy ma na wyciągnięcie... kabla sieci internetowej.

Drugi wtorek miesiąca spędzicie z zupełnie nowym działem. Dzięki Waldkowi Kowalskiemu i Bartkowi Czajce poznacie wielkie armie świata starożytnego. Rzymscy legioniści, grecka falanga złożona z mężnych hoplitów czy potężne okręty przemierzające wybrzeża Morza Śródziemnego nie będą miały przed Wami tajemnic. W każdym z odcinków zapoznacie się z doskonale przygotowanym słowniczkiem pojęć związanych ze starożytnymi militariami, garstką ciekawostek i fachowym podejściem do tematu.

Sądzicie pewnie, że w trzeci wtorek pozwolimy Wam odpocząć? Nic bardziej mylnego, bo Michael Morys-Twarowski opowie Wam o paniach. :) A konkretniej: o wybitnych kobietach średniowiecza. Czy były tylko kurami domowymi wypełniającymi życzenia swoich mężów, czy może trzęsły posadami świata? Ten dział pewnie obali mit zacofanego średniowiecza!

Znużenie końcówką miesiąca odmieni Tomek Leszkowicz, który w barwnych gawędach opowie wam o życiu w PRL-u. Czym były sklepy z żółtymi firankami? Gdzie odbywał się festiwal piosenki czechosłowackiej? Co było większym cudem motoryzacji – Warszawa czy Syrenka? O tym już niedługo na stronach „Histmaga”.

W drugą i czwartą niedzielę miesiąca zabierzemy zaś Was do krainy wakacyjnych wspomnień. Bogate fotoreportaże z Chin, Portugalii i najciekawszych zakątków Polski i Europy będą dla Was miłym odpoczynkiem w zimne, niedzielne wieczory.

Czy sądzicie, że to już wszystko? Nie, nie marnowalibyśmy klawiatury gdybyśmy szykowali dla Was tak skromną ofertę. Każda środa miesiąca będzie bowiem szansą na spotkanie z publicystyką. Już w pierwszą środę Sebastian Adamkiewicz, w cyklu nowych felietonów, opowiadać będzie o historii w życiu politycznym, społecznym i kulturze. Miscellanea naszego felietonisty będą intrygować, prowokować i zmuszać do myślenia nie jedną tęgą głowę.

W drugą środę miesiąca redaktorzy Histmag.org w cyklu Cegła (?) do poduszki opowiedzą Wam o swoich ulubionych książkach. Co nam się w nich podoba? Do jakich zmusiły refleksji? A może po prostu były oderwaniem od codzienności? Druga środa miesiąca odpowie na te pytania.

W trzecia środę Sebastian Adamkiewicz przedstawi Wam przegląd prasy i portali historycznych. Co warto przeczytać? Czym zajmują się historycy i co z tego wynika? Od „Przeglądu Historycznego” po „Mówią Wieki”, od listopada na łamach portalu „Histmag.org”.

Prawdziwy hit szykujemy jednak na koniec miesiąca. Wywiad miesiąca będzie szansą na rozmowę z politykami, wybitnymi naukowcami i ludźmi mediów, o historii i z historią w tle. Gościć będziemy ludzi z pierwszych stron gazet, którzy odpowiedzą na mniej lub bardziej kłopotliwe pytania naszych dziennikarzy.

Czy to już wszystko? Nie! W każdy piątek Sebastian Adamkiewicz pomoże Wam rozpocząć weekend z humorem. Sowizdrzał Online będzie zawierał dużo śmiechu, dużo sarkazmu i jeszcze więcej absurdów, bo przecież historia nie jest od nich wolna, zwłaszcza jak biorą się za nią politycy, artyści i inni rozweselacze dnia codziennego.

Ufff...zmęczeni? Jeśli nie, to pozostaje tylko zaprosić do codziennego odwiedzania portalu „Histmag.org”. Każdy miesiąc obfitował będzie w nowe niespodzianki, masę wiedzy i dużą porcję przyjemności przykrytej tłustą historyczną okrasą!

reklama
Komentarze
o autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone