Pięć lat portalu „Historica.pl”

opublikowano: 2006-09-13 19:23
wolna licencja
poleć artykuł:
„Historica.pl” z okazji rocznicy swego powstania rozpoczęła nowe działania.
REKLAMA

Portal „Historica.pl” działa w sieci już od pięciu lat. Zajmuje się on popularyzacją wiedzy o starożytnym Rzymie, Celtach i Egipcjanach. Oprócz dużej bazy tekstów edukacyjnych, wieści o imprezach historycznych i nowości ze świata filmu, książek i gier komputerowych, główną atrakcją jest forowa gra RPG „Imperium Romanum”. Gracz wciela się w postać mieszkańca Imperium Rzymskiego lub terenów sąsiednich w okresie panowania cesarza Tyberiusza. Ma szansę wspinać się po szczeblach kariery cywilnej i wojskowej, zdobywać uznanie innych współgraczy i dobrze się bawić. Właśnie dzięki grze, osoby związane z „Historicą” tworzą swoistą społeczność, nawiązując między sobą kontakty również w rzeczywistości, m.in. dzięki organizowanym co pewien czas zlotom.

W związku z jubileuszem, administracja gry planuje udostępnić bazę tekstów nie tylko zarejestrowanym użytkownikom, ale wszystkim Internautom.

Portal i osoby z nim związane zaangażowane są również w organizację dorocznej imprezy – festynu archeologicznego w Biskupinie. W tym roku odwiedzający pradawny gród będą mogli przenieść się w czasy rzymskie, oglądając między innymi bitwę legionistów i barbarzyńców, targ niewolników, pokazy walk gladiatorów i układania rzymskiej drogi. Oprócz atrakcji rzymskich, można będzie zobaczyć również pokazy nt. historii Celtów i Hunów, a także dużą liczbę warsztatów rzemieślniczych. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 16-24 września.

Więcej informacji nt. festynu znaleźć można na stronie Muzeum w Biskupinie, a także w portalu „Historica.pl”

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone