Podróż ulicami Beverly Hills z 1935 roku w kolorze [Video]

opublikowano: 2021-05-29 06:01
wolna licencja
poleć artykuł:
Co powiecie na krótką wyprawę do Beverly Hills sprzed blisko stu lat? Rozsiądźcie się wygodnie, zapnijcie pasy i cieszcie się filmem pokolorowanym i poprawionym do jakości 4K i 60 klatek na sekundę przez sztuczną inteligencję!
REKLAMA

Na kanale Neural Networks and Deep Learning pojawił się niedawno film, na którym możemy zobaczyć ulice Beverly Hills sprzed blisko stu lat. Ujęcia zostały przygotowane tak, aby widz miał wrażenie, że podróżuje autem. Przy pomocy sztucznej inteligencji udało się poprawić materiał źródłowy w taki sposób, że można go teraz obejrzeć w kolorze, w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4k. Dzięki temu na filmie możemy podziwiać liczne detale nieistniejącego już dziś świata, a zwłaszcza występujące w kadrze pojazdy. Sprawdźcie sami!

Zobacz też:

Kup e-booka „Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć”:

praca zbiorowa pod red. Tomasza Leszkowicza
„Z Historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć” cz. I
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-16-7

Dostępna jest także druga część e-booka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mateusz Balcerkiewicz
Redaktor naczelny portalu Histmag.org, kustosz Archiwum Akt Nowych w Warszawie, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor naukowy i współtwórca portalu 1920.gov.pl. Hobbystycznie członek grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwo Historyczne "Rok 1920" oraz gitarzysta.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone