„Polityka historyczna: jaka i po co?” – dyskusja w Warszawie!

opublikowano: 2018-02-08 14:35
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W piątek 9 lutego 2018 r. o godz. 18.00 Klub Jagielloński w Warszawie zaprasza na dyskusję poświęconą gorącemu ostatnimi czasy tematowi polityki historycznej. Debata odbędzie się w warszawskiej siedzibie Klubu Jagiellońskiego przy ul. Andersa 35. Jednym z zaproszonych do debaty gości jest nasz publicysta Paweł Rzewuski. Serdecznie zapraszamy!
REKLAMA

Nie uciekając od bieżącego kontekstu, postaramy się spojrzeć na to zagadnienie szerzej - zarówno teoretycznie, zastanawiając się jakie funkcje powinna spełniać polityka historyczna i czy jej prowadzenie w ogóle jest zasadne; jak i praktycznie - analizując dotychczasowy bilans polskich starań na tym polu, wskazując mocniejsze, słabsze i zupełnie brakujące elementy – zapraszają organizatorzy.

Gośćmi dyskusji będą:

  • Magdalena Czoch - pracowniczka Biura Edukacji Narodowej IPN i współpracowniczka Laboratorium Więź
  • Jakub Majmurek - publicysta Krytyka Polityczna
  • Paweł Rzewuski - publicysta portalu Histmag.org współpracujący również z Teologia Polityczna oraz Fronda Lux

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Chmieliński z Klubu Jagiellońskiego.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku !

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone