Autor: Michał Świgoń
Tagi: Redakcyjne
Opublikowany: 2008-01-07 21:10
Licencja: wolna licencja

Pożegnanie z Histmagiem - list redaktora naczelnego

Drodzy Czytelnicy, dzisiaj zrezygnowałem z funkcji redaktora naczelnego „Histmag.org”, jednocześnie wycofując się z wszelkich prac redakcyjnych. Przez ostatnie sześć i pół roku „Histmag” był dla mnie istotnym elementem niemal każdego dnia - połączeniem czasu wytężonej pracy i dobrej rozrywki...

Dzięki niemu zdobyłem wiele ciekawych doświadczeń i umiejętności, poznałem tysiące wspaniałych ludzi, przeżywałem chwile wielkiej radości, dumy, satysfakcji, czasem także irytacji, bezsilności i smutku.

Dlaczego rezygnuję?

Zdecydowałem się na to z trzech głównych powodów. Pierwszym jest odczuwane już od dłuższego czasu wypalenie, popadanie w rutynę, zmęczenie spowodowane wieloletnią działalnością w ramach wirtualnej redakcji. A także świadomość, jak wiele ważnych rzeczy przegapiłem w moim życiu, „bo trzeba było zrobić coś w Histmagu”. Doszedłem do wniosku, że przyszedł czas na zmianę, na nowe zadania i wyzwania!

Drugi powód, to konieczność poszukiwania pracy. Wiadomo, że człowiek z powietrza nie wyżyje, a pieniądze, które otrzymywaliśmy i wciąż otrzymujemy na konto redakcji, szły na utrzymanie i rozwój naszego serwisu. Mimo że wiele dobrych rzeczy udało nam się zrobić w ciągu minionych lat, wciąż jest jeszcze zbyt wiele do zrobienia, by móc myśleć o „Histmagu” jako o miejscu pracy.

Trzeci powód? Mimo że dla wielu z Was byłem swoistym uosobieniem „Histmaga”, przez te wszystkie lata zawsze mogłem liczyć na wsparcie i pomoc zespołu redakcyjnego, który ostatnio przejął ode mnie większość obowiązków. Jestem przekonany, że bardzo dobrze poradzą sobie beze mnie. Stąd też mogę odejść bez obawy, że „Histmag” nagle się zawali.

Kto po mnie?

Moim następcą redakcja wybrała Romka Sidorskiego (znanego na naszym forum dyskusyjnym jako Czajna Seczen) - najstarszego po mnie stażem członka naszego zespołu. Jestem pewien, że będzie dobrym kontynuatorem naszych najlepszych tradycji, a „Histmag” pod jego kierownictwem będzie się rozwijał w dobrym kierunku. Proszę Was o wsparcie dla niego i całego zespołu redakcyjnego. Zapewne w najbliższym czasie będziecie mogli liczyć na kilka ważnych słów z jego strony.

Na koniec chciałbym Wam wszystkim podziękować za: okazywane wsparcie, pomoc, zaangażowanie, cenne uwagi, godziny dyskusji na naszym forum, tysiące maili, na które mogłem Wam odpisywać oraz słowa otuchy. To właśnie dzięki Wam będę ciepło i z rozrzewnieniem wspominał ten okres w moim życiu.

Wasz (były już) redaktor naczelny

Michał Świgoń

Zobacz też:

Książę abdykował - dyskusja na forum.histmag.org

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy