Prohibicja w USA [Galeria]

Prohibicja w USA oznaczało jedno: żadnego alkoholu, ani w sprzedaży, ani w produkcji! Co „federalni” robili ze skonfiskowanymi trunkami? Jak wyglądał przemyt alkoholu na własny użytek? I co z bimbrownictwem może mieć wspólnego krowa? Przed Państwem zbiór zdjęć z czasów prohibicji!
Choć główną rolę na tym zdjęciu grają dwaj panowie, to warto zwrócić uwagę na napis znajdujący się na budynku za nimi: Wysuszony na kość na zawsze. Zrób zakupy do końca swojego życia. Zatrzymaj się i pomyśl, ile zapłacisz za kwartę po 1 lipca. Kwarta to oczywiście jednostka objętości, budynek to tawerna. Prohibicja zaczyna wchodzić w życie: odpowiedni dokument ratyfikowano w styczniu 1919, zapisy weszły w pełni w życie w styczniu 1920, niektóre stany inicjowały obostrzenia na własną rękę w różnych terminach (1919, domena publiczna).

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy