Przerwa w funkcjonowaniu szkół zostanie wydłużona? Jest takie prawdopodobieństwo

opublikowano: 2020-03-17 12:49
wolna licencja
poleć artykuł:
W ubiegłym tygodniu, kiedy ogłaszano zawieszenie zajęć wychowawczo-dydaktycznych w żłobkach, przedszkolach i szkołach informowano, że sytuacja ta potrwa do 25 marca. Dziś zapowiedziano, że uczniowie prawdopodobnie nie wrócą do placówek edukacyjnych przed Wielkanocą.
REKLAMA
(fot. pixabay.com)

We wtorek, 17 marca, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że przerwa w zajęciach szkolnych może zostać wydłużona. Decyzja ta uzależniona jest m.in. od rozwoju epidemii koronawirusa, a jak przyznaje ministerstwo zdrowia szczyt zachorowań dopiero przed nami. Prognozuje się, że nastąpi to za około dwa tygodnie. Otwieranie szkół zatem jest nieuzasadnione.

Dodatkowo, minister edukacji narodowej skierował dziś do dyrektorów informację w sprawie przygotowania szkół oraz placówek systemu oświaty do organizacji zajęć edukacyjnych i zajęć prowadzonych w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość. Poinformowano także o tym, że w najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania.

Co z wynagrodzeniem nauczycieli w czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych?

Źródła:

www.serwisy.gazetaprawna.pl, Ministerstwo Edukacji Narodowej, www.tokfm.pl

Polecamy e-book Jakuba Jędrzejskiego – „Hetmani i dowódcy I Rzeczpospolitej”

Jakub Jędrzejski
„Hetmani i dowódcy I Rzeczpospolitej”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
160
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-31-0

W sprzedaży dostępne są również druga i trzecia część tego e-booka. Zachęcamy do zakupu!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone