Opublikowano
2019-02-01 14:21
Licencja
Wolna licencja

Raport podsumowujący działania w ramach programu Nieskończenie Niepodległa!

Jak w niebanalny sposób opowiedzieć o historii odzyskania przez Polskę niepodległości oraz najważniejszych wydarzeniach ostatniego stulecia? Program „Nieskończenie Niepodległa”, realizowany przez Ośrodek KARTA, był właśnie taką niezwykłą próbą przybliżenia dziejów Polski. Histmag.org także wziął udział w tej akcji – pora na podsumowania!


Od stycznia do końca grudnia 2018 roku Ośrodek KARTA realizował program „Nieskończenie Niepodległa” – projekt ten miał na celu nie tylko zwrócenie uwagi na niezwykle ważną, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też przybliżenie jak najszerszemu gronu odbiorców najważniejszych wydarzeń stulecia 1918-2018. „Nieskończenie Niepodległa” miała być też przyczynkiem do refleksji nad przemianą, jaką przeszło społeczeństwo polskie w tym okresie.

nieskończnie niepodległa

Główną osią działań w ramach programu była seria publikacji dotyczących historii Polski z ostatniego stulecia – w tej materii Ośrodek KARTA podjął współpracę z różnymi mediami, w tym z portalem Histmag.org – w naszym serwisie co tydzień pojawiały się kolejne teksty-odcinki w ramach „Nieskończenie Niepodległej”. Na podobnej zasadzie udział w akcji wzięły: dziennik „Rzeczpospolita”, Radio Zet, internetowe wydanie tygodnika „Polityka” oraz stacja telewizyjna Polsat News, a także liczne media lokalne i polonijne – tam również można było zapoznać się z publikacjami przedstawianymi w różnych formułach.

W ramach działalności Fundacji Ośrodka KARTA przez niemal dwa lata przygotowywano odpowiednie materiały do publikacji. Oprócz tego zorganizowana została wystawa „Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości”, która trafiła do 14 miast w całym kraju, w ramach akcji zorganizowano też cykl debat i konkurs dla młodszych odbiorców pt. „Rówieśnicy Niepodległej”. W październiku 2018 r. wydana została ponadto obszerna, dwutomowa „Księga Stulecia Niepodległości” – tutaj możecie zapoznać się z naszą recenzją tego dzieła.

Jako Histmag.org z przyjemnością możemy ogłosić, że według raportu przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów byliśmy – zaraz za Radiem Zet – drugim najbardziej aktywnym medium biorącym udział w akcji. W naszym serwisie pojawiło się aż 80 publikacji dotyczących „Nieskończenie Niepodległej”! Ten wynik daje nam też miejsce lidera w kategorii portali działających aktywnie w ramach całego przedsięwzięcia.

Według raportu IMM w ramach programu „Nieskończenie Niepodległa” opublikowanych zostało 1001 materiałów, o łącznym szacowanym zasięgu 145,4 miliona dotarcia do odbiorców! Statystycznie więc jeden Polak mógł zetknąć się z materiałami „Nieskończenie Niepodległej” nawet czterokrotnie. 59% wszystkich publikacji dotyczących akcji można było znaleźć na portalach internetowych. Kulminacja nastąpiła – co łatwo przewidzieć – w listopadzie, kiedy to we wszystkich rodzajach mediów można było zobaczyć ponad 140 materiałów przygotowanych w ramach przedsięwzięcia organizowanego przez Ośrodek KARTA.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi w ramach akcji „Nieskończenie Niepodległa”, które publikowaliśmy w naszym serwisie!

Nieskończenie Niepodległa – Historia 1918 – 2018 i debata nad kondycją polskiej niepodległości

Celem programu „Nieskończenie Niepodległa” realizowanego przez Ośrodek Karta jest ogólnopolska debata nad kondycją polskiej niepodległości, społeczeństwa i demokracji na przestrzeni ostatnich dziesięciu dekad. Historia okresu 1918 – 2018 opowiedziana zostanie w ścisłym kontekście niepodległości, z wyakcentowaniem momentów zasadniczych dla bytu niepodległego Rzeczpospolitej. Prezentujemy specjalny dodatek tematyczny, przedstawiający materiały powiązane z programem, opublikowane na łamach naszego portalu.Czytaj dalej...

Źródła: proto.pl, raport Instytutu Monitorowania Mediów

Lubisz czytać artykuły w naszym portalu? Wesprzyj nas finansowo i pomóż rozwinąć nasz serwis!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org