Autor: Redakcja
Tagi: Redakcyjne
Opublikowany: 01 lutego 2019
Licencja:wolna licencja

Raport podsumowujący działania w ramach programu Nieskończenie Niepodległa!

Jak w niebanalny sposób opowiedzieć o historii odzyskania przez Polskę niepodległości oraz najważniejszych wydarzeniach ostatniego stulecia? Program „Nieskończenie Niepodległa”, realizowany przez Ośrodek KARTA, był właśnie taką niezwykłą próbą przybliżenia dziejów Polski. Histmag.org także wziął udział w tej akcji – pora na podsumowania!

Od stycznia do końca grudnia 2018 roku Ośrodek KARTA realizował program „Nieskończenie Niepodległa” – projekt ten miał na celu nie tylko zwrócenie uwagi na niezwykle ważną, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też przybliżenie jak najszerszemu gronu odbiorców najważniejszych wydarzeń stulecia 1918-2018. „Nieskończenie Niepodległa” miała być też przyczynkiem do refleksji nad przemianą, jaką przeszło społeczeństwo polskie w tym okresie.

Główną osią działań w ramach programu była seria publikacji dotyczących historii Polski z ostatniego stulecia – w tej materii Ośrodek KARTA podjął współpracę z różnymi mediami, w tym z portalem Histmag.org – w naszym serwisie co tydzień pojawiały się kolejne teksty-odcinki w ramach „Nieskończenie Niepodległej”. Na podobnej zasadzie udział w akcji wzięły: dziennik „Rzeczpospolita”, Radio Zet, internetowe wydanie tygodnika „Polityka” oraz stacja telewizyjna Polsat News, a także liczne media lokalne i polonijne – tam również można było zapoznać się z publikacjami przedstawianymi w różnych formułach.

W ramach działalności Fundacji Ośrodka KARTA przez niemal dwa lata przygotowywano odpowiednie materiały do publikacji. Oprócz tego zorganizowana została wystawa „Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości”, która trafiła do 14 miast w całym kraju, w ramach akcji zorganizowano też cykl debat i konkurs dla młodszych odbiorców pt. „Rówieśnicy Niepodległej”. W październiku 2018 r. wydana została ponadto obszerna, dwutomowa „Księga Stulecia Niepodległości” – tutaj możecie zapoznać się z naszą recenzją tego dzieła.

Jako Histmag.org z przyjemnością możemy ogłosić, że według raportu przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów byliśmy – zaraz za Radiem Zet – drugim najbardziej aktywnym medium biorącym udział w akcji. W naszym serwisie pojawiło się aż 80 publikacji dotyczących „Nieskończenie Niepodległej”! Ten wynik daje nam też miejsce lidera w kategorii portali działających aktywnie w ramach całego przedsięwzięcia.

Według raportu IMM w ramach programu „Nieskończenie Niepodległa” opublikowanych zostało 1001 materiałów, o łącznym szacowanym zasięgu 145,4 miliona dotarcia do odbiorców! Statystycznie więc jeden Polak mógł zetknąć się z materiałami „Nieskończenie Niepodległej” nawet czterokrotnie. 59% wszystkich publikacji dotyczących akcji można było znaleźć na portalach internetowych. Kulminacja nastąpiła – co łatwo przewidzieć – w listopadzie, kiedy to we wszystkich rodzajach mediów można było zobaczyć ponad 140 materiałów przygotowanych w ramach przedsięwzięcia organizowanego przez Ośrodek KARTA.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi w ramach akcji „Nieskończenie Niepodległa”, które publikowaliśmy w naszym serwisie!

Źródła: proto.pl, raport Instytutu Monitorowania Mediów

Lubisz czytać artykuły w naszym portalu? Wesprzyj nas finansowo i pomóż rozwinąć nasz serwis!

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Magdalena Mikrut-Majeranek
redaktor naczelna
redakcja@histmag.org
telefon: 796 418 763
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy