Rekordowy 2011 rok w Histmag.org - krótkie podsumowanie

opublikowano: 2012-01-03, 15:45
wolna licencja
Pobiliśmy kolejny rekord czytelnictwa naszego portalu. W minionym roku na nasze strony trafiło ponad 1,123 miliona użytkowników, generując blisko 3 miliony odsłon.
reklama

W minionym roku zainicjowaliśmy szereg działań, promujących historię czy szeroko pojęte czytelnictwo. Do najbardziej udanych z pewnością można zaliczyć:

  • akcję „Polećmy książki premierowi”, mającą na celu zwrócić uwagę polityków i internautów na problemy czytelnictwa
  • serię plebiscytów, poświęconych najpiękniejszym historycznym miejscom naszego kraju oraz najbardziej godnym uwagi polskim dziełom kultury
  • nową odsłonę (realizowaną wspólnie z wortalem Granice.pl) cieszącego się niesłabnącą popularnością plebiscytu na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana”

Udało nam się również odświeżyć wygląd naszej strony internetowej i zdecydowanie zwiększyć liczbę publikowanych na naszych stronach treści oraz realizowanych przez nas konkursów.

Nasze działania zyskały szeroki oddźwięk medialny. Informowały o nich liczne dzienniki, tygodniki, rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i portale internetowe.

Żadnego z tych sukcesów nie udałoby się zrealizować bez szczerego zaangażowania członków redakcji, współpracowników, Czytelników, dziennikarzy, reklamodawców i partnerów. Za to wszystko – podsumowując miniony rok – serdecznie dziękuję.

reklama
Komentarze
o autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu. Nauczyciel akademicki - prowadzi zajęcia z popularyzacji historii w internecie dla studentów historii UW.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2025 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone