Autor: Mateusz Balcerkiewicz
Tagi: Multimedia, I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne, II wojna światowa, Historia wojskowości, Historia polityczna, Niemcy, Austria, Szwajcaria
Opublikowany: 2022-01-14 06:00
Licencja: wolna licencja

Skąd się wziął wąs Hitlera? [Video]

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd Adolf Hitler wziął pomysł na taki, a nie inny zarost? Albo od kiedy słynny wąsik gościł na jego twarzy? Temat nie jest tak trywialny, jak mogłoby się z pozoru wydawać, bowiem wizerunek Hitlera jest jednym z kluczowych elementów jego politycznej kariery.
REKLAMA

Na kanale Grzegorza Bobreka możemy zobaczyć film, opowiadający o historii ikonicznego zarostu wodza III Rzeszy. Autor stara się odpowiedzieć na dość trudne w gruncie rzeczy pytania o to, kiedy pierwszy raz możemy zobaczyć charakterystyczny wąsik, kim inspirował się Hitler, decydując się na taki, a nie inny jego wygląd, co chciał podkreślić w swoim wizerunku nosząc ten wąs, jakie znaczenie ów zarost miał dla jego kariery politycznej oraz... czemu w pewnym momencie nie mógł już sobie pozwolić na rezygnację z niego! Temat, wydawałoby się, czysto ciekawostkowy, może prowadzić do niezwykle ciekawych wniosków. Zobaczcie sami:

Zobacz też:

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Mateusz Balcerkiewicz
Redaktor naczelny portalu Histmag.org, archiwista Archiwum Akt Nowych w Warszawie, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor naukowy i współtwórca portalu 1920.gov.pl. Hobbystycznie członek grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwo Historyczne "Rok 1920" oraz gitarzysta.

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy