Sonda Histmag.org - Czy wprowadzenie całkowicie zdalnego trybu nauczania na studiach historycznych w dobie pandemii to dobry pomysł?

opublikowano: 2020-09-30 13:58
wolna licencja
poleć artykuł:
W ostatniej sondzie zapytaliśmy o to, czy wprowadzenie całkowicie zdalnego trybu nauczania na studiach historycznych w dobie pandemii to dobry pomysł? Zobaczcie sami, jak głosowali Czytelnicy! Teraz z kolei pytamy o to, czy Waszym zdaniem przewrót majowy przyniósł korzystne zmiany dla II RP?
REKLAMA

15 września zapytaliśmy Was o to, czy wprowadzenie całkowicie zdalnego trybu nauczania na studiach historycznych w dobie pandemii to dobry pomysł? W naszej sondzie wzięło udział ponad 1200 Czytelników – zobaczcie, jak głosowali!

Wyniki wskazują na brak jednoznacznego lidera w odpowiedziach, przy czym najwięcej głosów uzyskała opcja „Raczej tak” (23,2% głosów). Niewiele mniej uzyskały opcje „Zdecydowanie nie” (20% głosów) oraz „Zdecydowanie tak” (19,7%). Wartości zbliżone zdobyły także opcje „Mam mieszane uczucia” (14,4%) oraz „Raczej nie” (13,9%). Najmniej głosów uzyskała opcja „Nie mam zdania” (8,8%).

(fot. JESHOOTS.COM, Pexels, domena publiczna)

Jak widać, trudno jednoznacznie rozstrzygnąć tę sondę. Choć opcja „Raczej tak” okazała się zwycięska, to pomimo to zagłosował na nią mniej niż co czwarty głosujący. Pokazuje to, że zdania w sprawie e-learningu są mocno podzielone. Choć studia historyczne mogą wydawać się łatwiejsze do przeprowadzenia w trybie zdalnym niż kierunki praktyczne takie jak np. medycyna, to odpowiedzi wskazujące na polaryzację - „Zdecydowanie tak” oraz „Zdecydowanie nie” - uzyskały poparcie mniej więcej co piątego głosującego. Czy istnieje zatem lepsze wyjście w czasach pandemii?

W komentarzach czekamy wciąż na Wasze opinie!

Polecamy nasz tekst o tym, jak Polacy uczą się historii:

Zapraszamy też do udziału w naszej kolejnej sondzie, w której pytamy Was o to, czy przewrót majowy przyniósł korzystne zmiany dla II RP?

(Sondę znajdziecie na stronie głównej portalu, w wersji mobilnej pod działem „Ostatnie komentarze”).

Polecamy e-book pod red. Magdaleny Mikrut-Majeranek „Poradnik młodego humanisty. Studia bez tajemnic”

praca zbiorowa pod red. Magdaleny Mikrut-Majeranek
„Poradnik młodego humanisty. Studia bez tajemnic”
cena:
11,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
183
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-44-0
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Julia Obrycka
Dział promocji i reklamy Histmag.org, obecnie studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach. W historii najbardziej interesuje ją aspekt społeczno-gospodarczy. Lubi gry video, muzykę oraz czytanie książek na czytniku.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone