Autor: Julia Obrycka
Tagi: Redakcyjne, Nauczyciele
Opublikowany: 2020-09-30 14:58
Licencja: wolna licencja

Sonda Histmag.org - Czy wprowadzenie całkowicie zdalnego trybu nauczania na studiach historycznych w dobie pandemii to dobry pomysł?

W ostatniej sondzie zapytaliśmy o to, czy wprowadzenie całkowicie zdalnego trybu nauczania na studiach historycznych w dobie pandemii to dobry pomysł? Zobaczcie sami, jak głosowali Czytelnicy! Teraz z kolei pytamy o to, czy Waszym zdaniem przewrót majowy przyniósł korzystne zmiany dla II RP?

15 września zapytaliśmy Was o to, czy wprowadzenie całkowicie zdalnego trybu nauczania na studiach historycznych w dobie pandemii to dobry pomysł? W naszej sondzie wzięło udział ponad 1200 Czytelników – zobaczcie, jak głosowali!

Wyniki wskazują na brak jednoznacznego lidera w odpowiedziach, przy czym najwięcej głosów uzyskała opcja „Raczej tak” (23,2% głosów). Niewiele mniej uzyskały opcje „Zdecydowanie nie” (20% głosów) oraz „Zdecydowanie tak” (19,7%). Wartości zbliżone zdobyły także opcje „Mam mieszane uczucia” (14,4%) oraz „Raczej nie” (13,9%). Najmniej głosów uzyskała opcja „Nie mam zdania” (8,8%).

(fot. JESHOOTS.COM, Pexels, domena publiczna)

Jak widać, trudno jednoznacznie rozstrzygnąć tę sondę. Choć opcja „Raczej tak” okazała się zwycięska, to pomimo to zagłosował na nią mniej niż co czwarty głosujący. Pokazuje to, że zdania w sprawie e-learningu są mocno podzielone. Choć studia historyczne mogą wydawać się łatwiejsze do przeprowadzenia w trybie zdalnym niż kierunki praktyczne takie jak np. medycyna, to odpowiedzi wskazujące na polaryzację - „Zdecydowanie tak” oraz „Zdecydowanie nie” - uzyskały poparcie mniej więcej co piątego głosującego. Czy istnieje zatem lepsze wyjście w czasach pandemii?

W komentarzach czekamy wciąż na Wasze opinie!

Polecamy nasz tekst o tym, jak Polacy uczą się historii:

Zapraszamy też do udziału w naszej kolejnej sondzie, w której pytamy Was o to, czy przewrót majowy przyniósł korzystne zmiany dla II RP?

(Sondę znajdziecie na stronie głównej portalu, w wersji mobilnej pod działem „Ostatnie komentarze”).

Polecamy e-book Michała Beczka – „Wikingowie na Rusi”

Michał Beczek
„Wikingowie na Rusi”
12,90 zł
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 135
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-37-2

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Julia Obrycka
Dział promocji i reklamy Histmag.org, obecnie studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach. W historii najbardziej interesuje ją aspekt społeczno-gospodarczy. Lubi gry video, muzykę oraz czytanie książek na czytniku.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy