Opublikowano
2017-04-02 11:15
Licencja
Wolna licencja

Sonda Histmag.org: czy nasz portal jest prawicowy czy lewicowy?

W ostatniej sondzie zapytaliśmy, jak politycznie określilibyście nasz portal. Wyniki nie były jasne. Zapraszamy także do udziału w kolejnym głosowaniu – tym razem związanym z podróżą w przeszłość.


19 marca zapytaliśmy Was o to, z jakim światopoglądem (lewicowym czy prawicowym) kojarzy się Wam nasz portal. Jak napisaliśmy: Postanowiliśmy spróbować rozwiać te wątpliwości i zapytać Was jaka jest prawda? Aż 62 proc. biorących udział w ankiecie wybrało odpowiedź... „Prawdopośrodkowy”. Tylko po około jednej piątej odpowiadających uznało nas za prawicowych (20 proc. odpowiedzi) lub lewicowych (18 proc.). Tzw. prawdopośrodkizm jest często krytykowany, uznajmy jednak, że w tym wypadku chodziło o obiektywizm. Chociaż czy w dzisiejszych czasach media mogą być obiektywne i nie związane z żadnym światopoglądem?

Tym razem pozwalamy sobie zapytać Was co byście wybrali, gdybyście mogli przenieść się w przeszłość. A dokładniej: w którym z polskich państw chcielibyście żyć? Do wyboru opcje od czasów wczesnopiastowskich, przez Rzeczpospolitą Obojga Narodów, przez Królestwo Kongresowe i PRL. Zapraszamy do głosowania, które potrwa do 16 kwietnia.

Lubisz czytać artykuły w naszym portalu? Wesprzyj nas finansowo i pomóż rozwinąć nasz serwis!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Redakcja nie wyjaśniła, co rozumie poprzez lewicowość i prawicowość. Dla mnie, na przykład, najbardziej lewicowym ugrupowaniem politycznym, wręcz komunistycznym, jest PiS, przywracającym na siłę zasady ustrojowe PRL. Natomiast wielu ludzi fałszywie utożsamia lewicowość z liberalizmem.Odpowiedz

Brakuje w nowej sądzie dwóch opcji według mnie - "Na ziemiach polskich przed 966 roku" oraz "III Rzeczpospolita".Odpowiedz

@ Hubert Zacharzewski w sądzie to można wylądować jak się coś przeskrobie :POdpowiedz
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org