Opublikowano
2012-10-26 15:00
Licencja
Wolna licencja

Sukces wolnych licencji. Uwolniliśmy ponad 4 tysiące artykułów!

Zaskoczyło to nawet nas samych. Przytłaczająca większość autorów i publicystów Histmag.org przyjęła decyzję o przejściu Histmag.org na wolne licencje z dużym entuzjazmem. Nie zabrakło wśród nich znanych naukowców. Idea przypadła im do gustu.


Przypomnijmy, 1 października zwróciliśmy się do współtwórców Histmaga z prośbą o zgodę na przeniesienie ich tekstów na licencję CC BY-SA 3.0:

Histmag od zawsze był i jest medium realizującym misję rzetelnego i przystępnego popularyzowania wiedzy historycznej. Wierzymy, że nasza działalność przyczynia się do wzrostu świadomości historycznej w polskim społeczeństwie i stale szukamy sposobów, by ten pozytywny efekt wzmocnić. Jesteśmy przekonani, że jednym ze sposobów na to jest przejście na licencję Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. - uzasadnialiśmy.

Zgodę na przeniesienie swoich materiałów na wolne licencje wyraziło już ponad 200 naszych autorów. Przejście na nie sprawiło, że nasze teksty częściej trafiają np. na serwisy polonijne. Cieszymy się, że w taki sposób możemy przyczynić się do popularyzacji historii. - Wydaje mi się, że to krok w dobrym kierunku – skwitował w mailu do redakcji znany historyk, prof. Andrzej Chwalba.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: Wolne Media |

Teksty trafiają też na portal WolneMedia.net.Odpowiedz
Michał Świgoń

Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami oraz z Czytelnikami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org