Autor: Michał Świgoń
Tagi: Redakcyjne
Opublikowany: 2012-10-26 15:00
Licencja: wolna licencja

Sukces wolnych licencji. Uwolniliśmy ponad 4 tysiące artykułów!

Zaskoczyło to nawet nas samych. Przytłaczająca większość autorów i publicystów Histmag.org przyjęła decyzję o przejściu Histmag.org na wolne licencje z dużym entuzjazmem. Nie zabrakło wśród nich znanych naukowców. Idea przypadła im do gustu.

Przypomnijmy, 1 października zwróciliśmy się do współtwórców Histmaga z prośbą o zgodę na przeniesienie ich tekstów na licencję CC BY-SA 3.0:

Histmag od zawsze był i jest medium realizującym misję rzetelnego i przystępnego popularyzowania wiedzy historycznej. Wierzymy, że nasza działalność przyczynia się do wzrostu świadomości historycznej w polskim społeczeństwie i stale szukamy sposobów, by ten pozytywny efekt wzmocnić. Jesteśmy przekonani, że jednym ze sposobów na to jest przejście na licencję Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. - uzasadnialiśmy.

Zgodę na przeniesienie swoich materiałów na wolne licencje wyraziło już ponad 200 naszych autorów. Przejście na nie sprawiło, że nasze teksty częściej trafiają np. na serwisy polonijne. Cieszymy się, że w taki sposób możemy przyczynić się do popularyzacji historii. - Wydaje mi się, że to krok w dobrym kierunku – skwitował w mailu do redakcji znany historyk, prof. Andrzej Chwalba.

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy