Sukces wolnych licencji. Uwolniliśmy ponad 4 tysiące artykułów!

opublikowano: 2012-10-26 13:00
wolna licencja
poleć artykuł:
Zaskoczyło to nawet nas samych. Przytłaczająca większość autorów i publicystów Histmag.org przyjęła decyzję o przejściu Histmag.org na wolne licencje z dużym entuzjazmem. Nie zabrakło wśród nich znanych naukowców. Idea przypadła im do gustu.
REKLAMA

Przypomnijmy, 1 października zwróciliśmy się do współtwórców Histmaga z prośbą o zgodę na przeniesienie ich tekstów na licencję CC BY-SA 3.0:

Histmag od zawsze był i jest medium realizującym misję rzetelnego i przystępnego popularyzowania wiedzy historycznej. Wierzymy, że nasza działalność przyczynia się do wzrostu świadomości historycznej w polskim społeczeństwie i stale szukamy sposobów, by ten pozytywny efekt wzmocnić. Jesteśmy przekonani, że jednym ze sposobów na to jest przejście na licencję Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. - uzasadnialiśmy.

Zgodę na przeniesienie swoich materiałów na wolne licencje wyraziło już ponad 200 naszych autorów. Przejście na nie sprawiło, że nasze teksty częściej trafiają np. na serwisy polonijne. Cieszymy się, że w taki sposób możemy przyczynić się do popularyzacji historii. - Wydaje mi się, że to krok w dobrym kierunku – skwitował w mailu do redakcji znany historyk, prof. Andrzej Chwalba.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone