„Święty Mikołaj dla dzieci bezrobotnych”: Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia z 1936 roku [Galeria]

opublikowano: 2021-11-28 11:46
wolna licencja
poleć artykuł:
W latach 30. XX wieku na ziemiach polskich działało wiele organizacji dobroczynnych, które zajmowały się pomocą ubogim. W akcje angażowali się także znani artyści. Przykładowo, w 1937 roku Jan Kiepura śpiewał na scenie Teatru Starego w Krakowie na cele pomocy zimowej. Organizowano też rozmaite zbiórki, a jedną z nich była ta prowadzona na rzecz pomocy bezrobotnym pod hasłem „Święty Mikołaj dla dzieci bezrobotnych”, która odbywała się w Krakowie. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia z lat 30. XX wieku!
REKLAMA

Kup e-booka „Zapomniani artyści II Rzeczypospolitej”

Marek Teler
„Zapomniani artyści II Rzeczypospolitej”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA (Histmag.org)
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-30-3 e-book / 978-83-65156-49-5 audiobook

Książkę można też kupić jako audiobook, w cenie 16,90 zł.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone