Trwa konkurs na najlepszą pracę o PRL. Na zwycięzcę czeka Nagroda im. Mieczysława F. Rakowskiego

opublikowano: 2019-09-18 06:07
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Tygodnik „Polityka” zaprasza do udziału w V edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską o PRL. Do Nagrody im. M.F. Rakowskiego można zgłaszać prace poświęcone historii Polski w okresie 1945–89 powstałe na różnych wydziałach i kierunkach studiów. Obecna edycja konkursu obejmuje prace napisane i obronione w 2019 i 2018 r. Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 września.
REKLAMA

Prawo zgłaszania prac mają ich promotorzy lub/i recenzenci, a także autorzy – pod warunkiem uzyskania pisemnego poparcia promotora i/lub recenzenta.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno świeżo upieczeni, jak i osoby, który otrzymały tytuł magistra w ubiegłym roku. Do konkursu zgłaszać mogą swoje kandydatury absolwenci studiów różnych kierunków i różnych uczelni – organizatorowi zależy, by PRL była oglądana z różnych punktów widzenia i wedle różnorodnych perspektyw badawczych.

Autor najlepiej ocenionej przez jury pracy otrzyma 15 tys. zł.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia należy wysyłać do 27 września. Powinny zawierać:

  • wypełniony formularz zgłoszeniowy z danymi autora pracy umożliwiające kontakt z nim (adres, numer telefonu, e-mail)
  • krótki opis pracy, nieprzekraczający 5 proc. jej objętości
  • opinię promotora lub recenzenta
  • zbindowany egzemplarz pracy

Zgłoszenia prosimy przesłać na adres: Tygodnik POLITYKA, ul. Słupecka 6, 02-309 Warszawa. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty (w tym praca w formacie PDF i WORD) należy także dostarczyć drogą elektroniczną na adres: [email protected]

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku grudnia.

Kapitułę nagrody stanowią: dr Barbara Klich-Kluczewska (UJ), prof. Jerzy Kochanowski (UW), prof. Marcin Kula (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie), prof. Wiesław Władyka (UW i „Polityka”) oraz red. Marian Turski („Polityka”).

Historia konkursu:

Konkurs prac magisterskich na najlepszą pracę magisterską z historii Polski 1945–89 został ustanowiony dla upamiętnienia postaci Patrona – Mieczysława F. Rakowskiego (MFR). Organizatorami konkursu są Fundacja Tygodnika POLITYKA oraz rodzina MFR.

Mieczysław F. Rakowski, wieloletni redaktor naczelny tygodnika POLITYKA (1958–82), premier z okresu PRL oraz ostatni I sekretarz KC PZPR. Z zawodu był dziennikarzem i historykiem. Jego wielotomowe „Dzienniki polityczne” z lat 1958–1990 są dla historyków, dziennikarzy i amatorów historii współczesnej nieprzebranym źródłem informacji i faktów.

Wszystkie informacje o Nagrodzie im. Mieczysława F. Rakowskiego, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy, są dostępne na https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rakowski.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone