Opublikowano
2019-02-10 17:01
Licencja
Wolna licencja

USA vs ZSRR – zimna wojna [Galeria]

Na początku lutego 2019 roku USA i Rosja zawiesiły rozbrojeniowy traktat INF – umowę, którą Gorbaczow i Reagan podpisali jeszcze w 1987 roku. Media okrzyknęły ten akt powrotem do wyścigu zbrojeń. Niezależnie od tego, na ile prawdziwe okaże się to stwierdzenie, warto przypomnieć sobie o dawnej rywalizacji USA i ZSRR – zimnej wojnie, która potrafiła „zmrozić” różne zakątki świata...


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org